Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudnék "fogni"/tartani egy...

Megtudnék "fogni"/tartani egy dalmata vagy egy ilyesmi kutyát? Lent bővebben

Figyelt kérdés
13éves vok és szerintatak megtudok tartani (mármint úgy értem h sétáltatás közben nem húz el)egy dalmata nagyságú kutyát?
2009. máj. 4. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően neveled és elég jó erőben vagy akkor nem hiszem, hogy elhúz
2009. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat
2009. máj. 4. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
attol függ mien idös erös és mien nemü valamint menyire utálja a macskákat mert az enyém csak térdemig ér akkora de ha macskát lát majdnem elhuz na+ az se mind1 h fiu vagy vagy lány és az erönléted se mind1 ebböl döntsd el mellesleg ha 1.szörviszed le vigyél 1 felnöttet is az majd elkapja ha elhuz
2009. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Egy kutyus olyan lesz, amilyennek a gazdája neveli. Ha első perctől kezdve tanítod, akkor szót fog fogadni és nem rángat majd. Ezért fontos, hogy már kölyökkorában is járj vele sétálni, menj vele emberek, kutyák közé, hogy szokja a tömeget, így később már nem lesz neki idegen a sok zaj és szag. Egy kutyát érdekelnek az új dolgok. Ha a napi séta alkalmával megszokja a környezetét, te is biztosabban tudod majd őt irányítani nagyobb korában. El lehet vele járni kutyaiskolába is, ahol az alapvető dolgokat megtanítják neki, de csak olyan iskolát válassz, ahol te is részt veszel a kutya oktatásában és tőled szokja meg az utasításokat. Figyeld őt meg, mikor tanulékonyabb, este vagy reggel és a tanítása játékos legyen, adj neki jutalomfalatkákat. Vannak könyvek, amik kifejezetten a fajtákra van bontva. Biztosan találsz olyan könyvet, ami a dalmatákról szól, mert sok fontos tanács van benne. Azért mert lány vagy, még lehet nagyobb testű kutyád. Nekem rottweilerem van és vissza lehet őt fogni, csak sok türelem kell hozzá. Jól gondold meg a választást és beszéld meg a szüleiddel, mert elsősorban nekik kell erre rábólintani. Ha az engedélyt megkapod, akkor a segítségükre is bármikor számíthatsz. Sok sikert és ha megkapod a kutyust, akkor leld benne sok örömödet!
2009. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

mindent lehet csak akarni kell!


te mekkora vagy? (súly, centi)


és mekkora kutya amiről beszélünk? kölyök, felnőtt befogadott, vásárolt? mióta van vagy lenne veled?


sokmindentől függ! Elvileg önmagában sem a mérete sem a fajtája nem akadály! Gyakorlatilag persze előfordulhat bármi.

2009. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát figyelj nekem van egy Beagle harrier kutyámés 15 éves lány vagyok és néha nagyon nehéz megfogni majdhogynem elhúz:S És hát a két fajta között van egy kis súlykülönbség! De a te döntésed! Én csak sok sikert kívánok hozzá!
2009. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a nevelése, akkor bárki meg tudja tartani. Ha teljes erőből nekifeszül, akkor nem biztos, bár az én kezembe egyszer belenyomtak egy 40-50 kilós kutyát, ami teljesen belefeszült a pórázba, és nagy nehezen, de azt is meg tudtam tartani. ( 14 vagyok )
2009. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A párom normálisan tudja sétáltatni a kutyusukat ,de ha én vezetem engem rendszerint elránt. De van egy fejhámja aminek az a feladata hogy a szája alatt van az a karika amire rárakod a porázt és ha húz automatikusan összecsukja a száját a poráz. Ugyhogyamikor én sétáltatom midig ez van rajta és már nem húz .
2009. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 14 éves vagyok és nekem dalmatám van. Igaz még ő kicsi, 11 hetes. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy megfelelő nevelés mellett megtudod. Én is fogom majd vinni sétálni az enyém. :)

Amúgy a dalmata jó választás.! ;)

2009. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nevelés kérdése. az én kutyám nem húz, csak akkor iramodik neki amikor macskát lát, vagy egy kicsit jobban feszül a póráz ha egy másik kutyát. még most fiatal (8hónapos múlt), de nehéz megtartani ha váratlanul megránt. rövidre kell venni a pórázt és kész. ja és azért jól mozgasd le minden nap ha dalmatát akarsz, sok a mozgásigényük és akkor nem hiszem h húzni fog megfelelő nevelés mellett.
2009. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!