Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyából benti kutya?...

Kinti kutyából benti kutya? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Kertesházban laktam eddig. Ezután panelban leszek. Felmerült a kérdés, hogy mi legyen a kutyámmal. Én nem szeretném "kölcsönadni" sem senkinek 1-2 évre sem, míg esetleg kertesházba költözöm ismét. De nem tudom mi a jobb neki...11 éves egyébként, közepes termetű. nem tudom hogy tudnám megoldani a sétáltatását. Semmit nem tudok lakásban tartott kutyákról. Segítsetek. Pl. hányszor kellene sétáltatni vinni? Van olyan, aki nincs napközben otthon(pl munka miatt), az mit csinál a kutyájával?
2009. ápr. 29. 10:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nagyon hamar meg fogja szokni! A kutyák szeretik a panelt mert többet lehetnek a gazdi közelében. Szerintem reggel 7től este 6ig sok neki visszatartani! Javasolnám a kutyapelenkát, ami egy nedvszívó felület, mint egy szőnyeg. Próbáld ahoz szoktatni, hogy csak pisihez vegye igénybe és kiteheted modjuk az erkélyre, hogy ne bűzölögjön. Előnye, hogy így könnyebb szobatisztaságra szoktatni. Sok sikert!
2009. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még kérdés:) Séta után megmossátok a lábát a kutyának? vagy ha elázik esőben, akkor kádba vele?:) és a vízivással mi a helyzet, nem lesz csupa víz/nyál minden a lakásban? vagy valami rongyra tegyem a vizestálat?
2009. ápr. 29. 13:44
 13/23 A kérdező kommentje:
köszi a kutyapelenkás ötletet. utánanézek.
2009. ápr. 29. 13:45
 14/23 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Én akkor szoktam megmosni a kutyám lábát ha sár van, vagy ha észreveszem hogy belelép valami mocsokba. Langyos szappanos vizes ronggyal. A sima por nem zavar. Nálunk a vizes tál egy széles műanyag tányéralátéten van. Válassz neki nagy tálat és ne töltsd csak félig, úgy nehezen fog mellé lefetyelni.
2009. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nálam többnyire séta után mennek a kutyák a kádba. Jó időben bemennek a nádasba, télen meg azért mert felvan sózva a járda és csípi a lábukat. Ha valamiért megússzuk egész tisztán, akkor csak megtörlöm a lábukat. De nálam ágyban alszanak, ha neked nem megy be a szobába felesleges mindig bepakolni a kádba.

Tányér alá tehetsz vagy egy tányér alátétet vagy pvc terítőből kivághatsz egy darabot stb. Én mondjuk semmit nem teszek már a tányér alá, egyszerűbb a követ felmosnom.

Pelenka nem tudom mennyire válik be. Mindig csak kistestű kutyáknál láttam. Én mondjuk sose próbáltam, 2 közép termetű(ivartalanított) kannál szerintem menne mindenre a pisi, ahogy emelgetik a lábukat csak a pelusra nem.

2009. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem biztos,h elvégzi a dolgát a pelusra. A kutyák nem szeretnek (általában) a helyükre piszkítani. És általában az egész lakást a saját helyüknek tekintik. Azonban a muszáj nagy úr, főleg ha fiziológiás szükségletről van szó. Esetleg barátkozz össze a házban egy idősebb, nyugdíjas emberrel, hátha Ő ráérne levinni délben is az ebet. Vagy ha van egy diák, ő is segíthet. Akár egy kis pénzkereset fejében is.

Mi varrtunk a kutyáknak esőkabátot. Így sokkal kevesebb sár ragad a szőrükre, könnyebben tisztán tarthatók ilyenkor. Kisebb sárosodás, koszosodás esetén elég egy törölközővel áttörölni, és nem viszi be a koszt.Vagy ha a párod nem akarja a kutyát a kádban látni, akkor egy vödörben is meg lehet mosni a lábát langyos vízben, nem kell hozzá sampon sem, elég a tiszta víz.

Viszont mielőtt véglegesen beköltözne hozzátok, érdemes lenne elvinni egy kozmetikába egy alapos fürdetésre, a párod is biztos szívesebben látná az illatos kutyát. :D

Egyébként meg 3havonta ajánlott fürdetni.

2009. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nah, látom sok hasznos tanáccsal látnak el a válaszolók, ehhez már nem is tudok mit hozzáfűzni!

Nem lesz itt gond!:D

2009. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
tanácsból nincs hiány, igen:) lány kutyusom van, úgyhogy talán menne neki a célzás:D de egyelőre csak idehozom pelenka nélkül, hogy szokja. Aztán meglátjuk, hogy tényleg van e szükség pelenkára vagy sem. Kádban fürdetéssel nem lesz gond párom miatt, azt ugye úgyis kitakarítom utána. Csak a kutyámmal kell közelharcot vívni, mert fél a víztől:)Ha diák vagy idős bácsi sétáltatná, talán beválna. Csak az a gond, hogy nem adnék kulcsot a kezükbe, hogy bejöjjenek egyedül:)Talán após megoldás lehet, itt lakik ő is. Talán sikerül is jobban összebarátkozni:)) nha, majd jelentkezem, azt hiszem szombaton elhozom kutyusomat ide... addig is jöhetnek még tanácsok, ha van valakinek vmi új...:)
2009. ápr. 29. 17:27
 19/23 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy hogy haladtok!:D
2009. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Az én kutyám is öreg korára került panelba. 15kg, lépcsőzni nem tud a 3. em.-ig. Így vagy ölben visszük, vagy a táskájában, amit neki csináltunk. Nem számítottunk rá, de nagyon szeret a panelban lenni. Szerintem ez a kora miatt van. Közel van hozzánk, nem zavarják a kinti hangok:-)

Mi sokat levisszük, 2-4 óránként. Vagy ahogy igényli. Azt is tudni kell, h a kutya öreg korára egyre kevésbé tudja visszatartani a dolgait. De amíg jelez, h vigyük le, addig nincs gond.

2009. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!