Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyából benti kutya?...

Kinti kutyából benti kutya? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Kertesházban laktam eddig. Ezután panelban leszek. Felmerült a kérdés, hogy mi legyen a kutyámmal. Én nem szeretném "kölcsönadni" sem senkinek 1-2 évre sem, míg esetleg kertesházba költözöm ismét. De nem tudom mi a jobb neki...11 éves egyébként, közepes termetű. nem tudom hogy tudnám megoldani a sétáltatását. Semmit nem tudok lakásban tartott kutyákról. Segítsetek. Pl. hányszor kellene sétáltatni vinni? Van olyan, aki nincs napközben otthon(pl munka miatt), az mit csinál a kutyájával?
2009. ápr. 29. 10:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hamar megszokja szerintem a kertes ház után a panelt. Neki fontosabb a gazdija, mint a hely, ahol van. Persze jóval többet kell vele foglalkozni, minimum 3x félóra séta kell, de inkább több(este kaja előtt 1-1,5 óra legyen)! Más is otthon hagyja a kutyáját amíg dolgozik, de előtte és utána rögtön vele foglalkozik. Ha ezt meg tudod tenni, akkor vidd a panelba, ha nem, akkor sajnos nem tudod a minimumot biztosítani neki és tényleg jobb lenne az új gazdi.
2009. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan megszokják az új helyzetet . Az én kutyám is 12 éven keresztül kerti kutya volt, féltem először, hogy hogy viseli majd a hirtelen jött változásokat (kertből panelba, új gazdi, gyerek), de semmi gond nem volt vele. Szinte első perctől kezdve szobatiszta volt, első nap megtalálta magának az ágyat, úgy viselkedik mint aki világ életében lakásban lakott. Napközben nálunk is egyedül van, reggel nem sétálunk túl sokat, délután van egy kb fél órás séta és este megyünk ki másfél két órára. Hétvégén szoktunk többet kint lenni. Ez bőven elég neki, napközben alszik egész nap (ha váratlanul hazaugrunk valamiért látjuk, hogy akkor mászik ki az ágyból).
2009. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszi. én is arra hajlok , hogy magammal vigyem, csak páromat is meg kell erről győzni:)Az biztos, hogy nekünk is változtatni kell az életünkön akkor. Ha reggel 7től este 6ig nincs sétáltatva, akkor kibírja pisilés nélkül?:S
2009. ápr. 29. 10:41
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák szerencsére nagyon alkalmazkodóak,így nem jelent nekik különösebb átállást,ha panelban kell majd laknia.A lényeg,hogy veled lehet.Viszont neked biztosítanod kell a szükségleteit.Naponta minimum 3x le kell vinni sétálni.Hogy mennyi időre,azt kutyája válogatja,de mindenképpen jó,ha az egyik séta hosszabb,mint a többi.

Mivel kevés ember teheti meg,hogy a kutyát vigye a munkahelyére,így olyankor az otthon szokott maradni.

De tisztában kell lenned vele,hogy a kezdetekben nem lesz könnyű dolgotok.Sok sikert,remélem nem kell megválnod a kutyustól,és minden rendben fog menni

2009. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, nem túl egészsége, ha csak 12 múlva viszed le. De kibírja, az én kis ebem is a 12 órát, mondjuk eddig ezt csak éjjel próbáltam, mikor dolgoztam, de nem tartott sokáig.

Ha nem ugatós, akkor azzal nem lesz baj, de ha igen, vigyázz, nehogy az egész tömböt felugassa, ha otthon hagyod!

És a legnagyobb kérdés, hogy mennyire válik szobatisztává? Az szerintem szinte teljes egészében a kutyuson múlik, és persze rajtad. De eleinte vidd le többször és addig ne vidd fel, amíg nem produkált mit!

Szerintem kevesebb lesz a gond vele, mint egy kölyökkel!

Hiszen ő alapból csak kinn végezte a dolgát!


Sok sikert, szerintem nem lesz gond!:)

2009. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon csendes kutyus:) Arra gondoltam, hogy 2-3 napig elhozom a panelba, hogy lássam hogy bírja, hogy viselkedik...Remélem sikerül mindenkit meggyőznöm arról, hogy jobb lenne neki itt, és a kutyám is hamar beletanul a dolgokba:) köszönöm a bíztatást:)
2009. ápr. 29. 11:11
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha ugatos falyta akkort a szomszédoknak kell szoknia :P
2009. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk egy 1éves németjuci költözött be a panelba kertes házból. (Az előző tulaj agyon akarta verni, csak azért került hozzánk.)

Én folyamatosan szoktattam be. Először csak elhoztam 1-2órára, hadd szokja a dolgot. Majd fokozatosan egyre több időt töltött itt. Aztán itt aludt egy éjszaka. Többet vissza se akart menni a kertbe. (Illetve inkább az előző tulajhoz nem akart vissza menni.)

2009. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

10:55-ös vagyok!


Akkor nem hiszem, hogy gond lenne!

Csak szoktasd és meglátod, ha te is ott leszel nem lehet gond!:D

Éjjel meg engedd, hogy eleinte veled egy szobában aludjon, az megnyugtatja, ha szükség lenne rá!


Párod biztos megérti, mert ő egy kutya és nem dobathatja ki veled! Nem igaz?

2009. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

na, ez jó ötlet, hogy fokozatosan. pár órát először csak.. köszi, kipróbálom:)


hááát, hogy a szobában is benn legyen, azzal lehet lesz gond:) mert párom csak messziről állatbarát, szóval az is nagy szó már, hogy idehozhatom talán:)de meglátjuk meglátjuk. Jövőhéten ide is hozom akkor kutyámat, vagy most hétvégén:) Izgulok:)

2009. ápr. 29. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!