Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám, mit tehetek?

Szökik a kutyám, mit tehetek?

Figyelt kérdés
1éves családban nevelkedett belga juhász kutyánkat nem lehet kiengedni az udvarra, mert megszökik.(Kerítés nem akadály neki)ha hívom és hallja, még messziről is visszajön,de ha nem vesszük észre hogy kiszökött órákig csavarog, és már nem tüzel.
2009. ápr. 24. 10:55
1 2
 11/12 anonim válasza:
igazából nem válaaszt szeretnék küldeni mert sajnos én sem tudom a választ rá..ezért szeretném ha valaki összefoglalná mit kezdhjek a shar pei szuka kutyámmal meert amikor nem figyeslek rá már a szomszédba van...a kerítésen egy hatalmas lukat hagyva maga után..
2010. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Nekünk is szökik a kutyánk, ezért érdeklődve olvastam végig.

Sok jó szándékú, segítő hozzászólás van, de sok olyan is, ami nem érti meg a helyzetet.


Ki ér rá naponta- kétnaponta 1,5-2 órát kutyát sétáltatni?!

8,5 óra munka, másfél óra utazás mellett gyakran a fiamra sem jut másfél óra.


Nem minden kutya egyforma. A kedvenc szökési helyek javítása után a miénk hamar új helyeket fedez fel, vagy készít.

Most már a kerítésen is átmászik.

Nagy a telek, 500 négyszögöl, mégsem elég neki. Amikor ráérünk, többet visszük ki. De ennek ellentétes a hatása: annyira élvezi és hozzászokik, hogy az utána következő napokban sokkal gyakrabban szökik el.


Persze nem lenne lehetetlen teljesen szökésbiztossá tenni a kertet, de nálunk kb 250m hosszú a kerítés. Ez akkora összeg lenne, amit nem lehet vállalni.

Pár éve még viszonylag jó anyagi körülmények között éltünk, mostanra úgy megváltozott a helyzet, hogy gyakran átcsúszik néhány csekk fizetése a következő hónapra.

Néha vannak nagyobb bevételek, de ezt lehetetlen a kutyára költeni. Tönkrement háztartási készülékek pótlása, tönkrement fogak helyreállítása helyett nem lehet pár százezret kerítésre fordítani.

Ezzel sajnos nem vagyok egyedül. Ez a magyar helyzet.


A kutyát nem fogom megkötni. Nem fogom elaltatni, pedig már bennem is felmerült ez a lehetőség. Nem kell ezért elítélni a kérdés beküldőjét sem. Ez felelősségteljes gondolkodás.

Biztos szereti a kutyáját, de nem talál más megoldást arra, hogy biztonságban legyenek a környéken sétáló kisgyerekek. És a motorosok, akik elé kiszaladhat.

(Az egészségügyben naponta hoznak ilyen döntéseket. Aki nyugatabbra él, az könnyen túlélhet egy olyan betegséget, amire ott jut pénz, itt pedig nem.)

2011. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!