Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talaltam egy kutyat veszett?...

Talaltam egy kutyat veszett? Legyszi gyors valaszt!

Figyelt kérdés
Eppen hazafele tartottam a varosbol mikor jott velem szembe egy magyar vizsla kutya nekem is ilyen van es a szomszedomnak is..azt hittem h a szomszedome ezert haza hoztam..a szomszedom nem volt othon ezert be zartam hozzank, majd kiderult h az ovejuk othon van...na de most..ez a kutya eleg veszett gyanus, nyaladzik eleg rendesen mindig liheg mintha el lenne faradva, nagyon izgaga mindig jon megy, harapni nem harap inkabb fel ha kozeledek hozza, az utca ajton sem akart be jonni az olembe hoztam be, kis varosban elunk lehetoleg hamar meg lessz a gazdaja, van a nyakan egy bolha nyakorv, adtam neki enni meg inni, inni nem akart az etelt is a kezembol vette el..utkozbe hazafele mindig ugralt felem es be kaptama kezemet a szajaba, de nem harapott meg..bocs a zavaros irasert de nem tudom mit tegyek, ja es a veszetseget el kaphatom tole vgy esetleg a tobbi kutyam?
2011. szept. 10. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Hát ez tényleg veszettség is lehet! Elkaphatod te is és a kutyáid is, hisz ezért kell a veszettség elleni oltás! Mindenképp hívj állatorvost, ha nem veszett, akkor komoly baja lehet, mert nem normális tünetei vannak! Mindenesetre ne piszkáld, ne érintkezz vele, a kutyáid meg pláne ne! Még ma hívd ki az orvost!
2011. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

hát most ezt mi nem hiszem, hogy 100%-os biztonsággal meg tudjuk neked mondani, ahhoz látni kellene a kutyát...


(egyébként valószínűleg nem veszett, csak kiszökött párzani - pláne, ha bolhanyakörve van.)


már csak azért is vidd el dokihoz, mert ő meg tudja nézni, hogy van-e benne chip...


ha van, akkor ahhoz hozzá van rendelve a számítógépes adattárban a gazda telefonszáma...

2011. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
A kutyáid mindenképpen elkaphatják tőle, de ha veszett lenne akkor nem félénk lenne hanem direkt közeledne, aztán harapna, ha van rajta bolhanyakörv akkor van gazdája, biztos elszökött, szerintem nem veszett, szórólapozd a környéket, ha senki nem jelentkezik érte akkor vidd állatorvoshoz, hogy biztos nem veszett e vagy ilyesmi, ha nem jelentkezik érte senki vagy tartsd meg vagy add be egy menhelyre, vagy egy ismerősödnek!!Remélem hasznos volt a válaszom!
2011. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy nem veszett!

Szerintem csak azért nyáladzik, mert 1)meleg van 2)tiszta ideg, mert új helyen van, valószínűleg fél stb.

Másrészt azért sem hinném, hogy veszett, mert ha van gazdája, hogy lenne már veszett.

Harmadrészt meg: állatorvos mondta, hogy kb. 20 éve nem találkozott veszett állatról, nem is hallott róla, hogy találtak volna. Persze valószínűleg nem egy helyen lakunk, de azért a veszettség nem túl gyakori. Főleg nem kutyáknál. (az állatorvos rókára mondta, h még rókák sem veszettek, nemhogy a kutyák).

úgyhogy szerintem ne félj attól, hogy veszett lenne...

ja és ha veszett lenne, agresszív lenne.

2011. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Anetalia ***** válasza:
42%

Lehetséges hogy ki szökött.

Ragasztóval ragd ki az oszlopokra hogy egy veszett kutya gazdáját keresed legyen kép hozzá.

Így meg lesz a gazdija.

2011. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak sok a felelőtlen rossz ember, aki így szabadul meg a kutyájától. :/
2011. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ha az en kutyaim be vannak oltva veszetseg ellen akkor is el kaphatjak?..ja es koszy az eddigi valaszokat
2011. szept. 10. 17:31
 8/16 A kérdező kommentje:
ja es mar nem logatja a nyelvet, de a nyal az meg elegge folyik neki..en nem gondoltam h ilyen baja lehet.. csak nagypapam mondta hogy engedjem vissza az utcara mert veszett nezem h folyik a nyala..egybol el zartam es jottem gephez..
2011. szept. 10. 17:34
 9/16 anonim ***** válasza:

a tieid azért vannak beoltva, hogy ne kaphassák el...:)


ha nem harap meg, téged sem fertőz meg semmi, de szerintem semmi baja a kutyának.


de tutit csak egy doki fog mondani.:)

(ahol mint írtam, a chipszámához rendelve felhívhatjátok a megadott számot... lehet, hogy valaki már nagyon keresi...)

2011. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na hala istennek meg jott a gazdija:)..el vittek:)..csak egy telefonba kerult, edesapa vadasz egyesuletbe tartozik es fel kereste az egyik baratjat akinek ugyan ilyen kutyaja van o meg tovabb telefonalt es igy meglett a gazda:)..meg 1x koszy mindenkinek:*
2011. szept. 10. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!