Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le kutyámat a morgásról?

Figyelt kérdés
Kutyám 4 éves,utcáról befogadott, és a probléma,hogy bármit a szájába vesz pl. játék azt erősen védelmezi,morog és elfordítja a fejét, ha kérem tőle.Nem harapott még,ha végülis is elveszem tőle a játékot utána olyan mintha tényleg játszani akarna..Hogyan képezzem hogy erről leszokjon?
2009. ápr. 21. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sok kutya csinálja ezt a mi kutyáink is és én nemtudom leszoktatni erröl de ha elviszed egy kutyaiskolába ott biztosan segítenek
2009. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Nekem bullmasztifom van. Mivel kimondottan nagytestű kutya kölyökkora óta következetesen nem engedem, hogy morogjon. Még játék közben sem.

Ilyenkor azonnal abbhagyjuk a játékot. Határozottan elveszem tőle a játékot és elfordulok. Ez amolyan büntetés féle. Ha nála van a játék (szintén határozottan) odamegyek, elveszem tőle (ha a földön van, akkor rálépek) és hátat fordítok. Ez azt jelenti a kutyánál, hogy én vagyok a főnök, enyém a zsákmány és nem törődök veled.

Nálunk ez bejött. Semmi gond nincs vele, bár mi nár 8 hetes kora óta így csináljuk.

2009. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
probàlj meg vele jàtszani,majd szolj neki hogy hozza vissza a jàtékot, és még, mielött morogna kinàld meg finomfalattal. lehet az virsli,sajt,amit szeret.
2009. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A bullmasztifos jól írta, hallgass rá! Nem falattal kell édesgetni, eszedbe ne jusson. Ha veled szemben védelmezi a játékát akkor ott már gond van. Több befogadott kutyánál láttam már bizonyos fok "önzőséget". Bizonyos szinten keményen kell fellépni ellene de sohase bántsd!
2009. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is befogadott Németjuhász kopó keverék, és ő is elég agresszivan játszik, én is hátat forditok és erélyesen rászólok hogy Nem! De ez érdekes amit irtatok, miért önzőbbek a befogadott kutyák? ez érdekelne, hátha megértem mi a lelke baja..
2009. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is sokat agyaltam már rajta. Biztosan a hányattatott sorsuk miatt. Gondolj bele, lehet, hogy sosem kaptak szeretetet, játékot, ételt, otthont. Persze, hogy meg akarják tartani maguknak ami most már az övék. Ismerek olyan utcáról befogadott kutyát aki akkor is morog ha a gazdája csak megsimogat egy másik kutyát. Törödjön sokat vele, akinek ilyen kutyája van! Ha egyszer kertes házba fogok tudni költözni, én is biztosan befogadok egyet, vagy többet.
2009. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
OFF a befogadott kutya nem önző, hanem magára utalt. Ha utcán élt egy ideig, akkor csak úgy maradhatott életben, ha védelmezte másoktól a nagy nehezen megszerzett élelmét. Nekik nem természetes, hogy gazdijuk van, aki gondoskodik róluk, hanem meg kell tanulniuk(természetesen ugyanezt a gazdinak is meg kell tanulnia). Magyarul a szocializációnak ez a foka kimaradt az életükből, amit meg kell tanulniuk. Sok szeretet és türelem kell hozzá, ami maximálisan meghozza jutalmát.
2009. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat,megfogadom őket,remélem segítenek majd!:)
2009. ápr. 22. 15:06
 9/12 anonim válasza:

Én még ilyet nem halottam,hogy kutyát le akarnak szoktatni a morgásáról,hiszen azért kutya,hogy morogjon...:)

és amugy is ez csak egy figyelmeztetés,attól még nem biztos hogy harap...az én kutyám is állandóan morog,mégse harap meg,ha el akarok tőle venni valamit..nekik ez a természetes...igy kutya a kutya...:D

2009. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem így kutya a kutya. Tévedsz. Így domináns a kutya veled szemben.
2009. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!