Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szállnak a legyek a...

Miért szállnak a legyek a kutyára?

Figyelt kérdés
Nem az én kutyám, a szomszédé, nem nagyon szoktam vele beszélni, csak figyeltem 1-2 napja, hogy a kutyájára nagyon mennek a legyek. A fejére főleg, és folyton kapkod utánuk. Kinti kutya, nem nagyon engedik be a házba. Ez normális? Vagy lehet vele valami gond?
2011. szept. 5. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rövidszőrő kutya?mert a hosszú szőrőekre annyire nem mennek,igen normális,de sajnos választ nem tudok mondani,hogy pontosan miért.. csak vigyázni kell mert csúnya nyomokat tudnak hagyni,be lehet fújni ilyen sprqayvel is,hogy ne menjenek rá.
2011. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Morozov ***** válasza:
59%
mer büdös
2011. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokszor sebesre eszik, csípik, főleg a fülét.
2011. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, rövid szőrű

sajnos tenni nem sok mindent tudok érte, ha találkozom a gazdival, majd megemlítem, bár gondolom, ő is észrevette már (nagyon remélem)

2011. szept. 5. 17:08
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Mondd meg a szomszédnak, hogy tegyen rá spot-ont.

Ilyenkor nyár vége felé már nagyon agresszívak a legyek, ha a kutya alszik, belerakják a petét is. Rövidszőrűnél kevesebb a lehetőségük, de nem kizárt. A gyümölcslegyek meg szétcsípik a fülét.

2011. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Él még??

Bocsi, nem tudtam megállni :))

2011. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
wd
2011. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az egyik válaszoló is írta: "ilyenkor a legyek nagyon agresszívak"

ez azért van mert ilyenkor van az utolsó párzási időszak.(kora ősszel késő nyáron) ilyenkor ösztönösen ilyen kis rámenősek hogy az utolsó petéket le tudják rakni valahova ( a vér szava,genetika..:) )ha megfigyeled nem csak a kutyákra szálnak rá "erősen" hanem minden más élőlényre ami melegvérű. például rám is:)

2011. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet van a kutyán seb /bolhaekcéma/. A sebekbe belerakják a petéiket, és kukacok kelnek ki belőle. Láttam már ilyet. A másik tippem, hogy fülfertőzése van, és ennek az eredményeképpen a kutya kivakarta a fülét. A seb szagára mennek.
2011. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre talán adhat tudományos választ a "ELTE "Atomoktól a csillagokig" (Atomcsill) sorozat

7. évfolyam - 2012 tavasz" című előadás felvétele. Tehát ilyen címszavakat kell keresni a Google-ben, ha nem jönne be a link:

[link]

2013. márc. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!