Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyakiképzö lehet az...

Milyen kutyakiképzö lehet az alábbi alapján?

Figyelt kérdés
Az illetö a rendörségnek képez ki kutyákat, munkáján kívül pedig kutyasulit vezet. Viszont csibészelést akar tanítani a goldenemnek. Persze ez nem fog megtörténni.:) De teljesen összezavarodtam, hiszen egy több tíz éves profi kutyás múlttal rendelkezö "szaktekintély", erre amikor az alapokat szeretném megerössíttetni vele (behívás, ül, fekszik, marad, lábhoz), mind a csibészelést is erölteti. Normális dolog ez? Úgy értem, hogy vannak még kutyasulik, ahol csibészelést javasolnak a goldeneknek, vagy itt nem stimmel valami?
2009. ápr. 19. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Goldene válogatja. Az alapokhoz nem igazán van szükség ilyesmire de volt olyan goldenem, amelyik imádott csibészelni. Persze nem komolyan, de a dummit megfogta nagyon keményen. Személy szerint tehát nem ellenzem a játékos csibészt családi, nem ilyen jellegű kutyáknál sem de az alapképzéshez semmi köze, esetleg ha nagyon pörgős a kutya és így lehet levezetni a feszültséget, qakkor oké. Tudni kell a rendőrségi kiképzőkről, hogy általában kiváló szakemberek a saját területükön de valahogy minden kutyát a saját mércéjük szerint ítélnek meg és nehezen tudnak elvonatkoztatni a számukra otthonos terültettől. Na szóval erőszakosan nincs értelme csibészre erőltetni egy goldent de ha élvezi a fogást, attól nem lesz idegbeteg vadállat. írj egy mail, ha lehetséges megnézem a kutyád és megbeszéljük hogyan érdemes továbbvinni a tanulásban.
2009. ápr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szólj neki nyugodtan, hogy előbb az alapok, aztán esetleg átgondolod a csibészelést. ez egy szolgáltatás, amiért fizetsz, nyugodtan megválogathatod, mit tanítsanak a kutyádnak, és mit nem. Ha továbbra is erőszakoskodik, akkor válts kiképzőt. Elvégre olyannak neveled a kutyádat, amilyennek TE szeretnéd...
2009. ápr. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kiképző vagyok és nem értem mi és miért nem tetszik neked!


Hobbikutyánál - amelyikkel nem vadásznak, hiszen egy retrievernél akkor a puha fogás a fontosabb - mindig szerepel az alapképzésben egy kis csibészelés. Ez olyan mint a körhergelés, annak sem az a lényege hogy a kutya állandóan hörögjön morogjon.


A kutyának ez mind játék! A természetes ösztön része a zsákmányszerzés.


Ezen kívül nem kis önfegyelmet tanul a fogd és ereszd segítségével.


Szerintem nyugodtan engedd, mert ha a kiképződ azt mondja feltétlen kell annak biztosan megvan az oka!

2009. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ha azt mondjátok, hogy ez így van jól, akkor minden bizonnyal így is van. Én nem vagyok tapasztalt ilyen téren. Csak meglepett kissé. Van egy németjuhászunk is, pontosabban a testvéreméknek, vele foglalkozott még korábban, nála teljesen érthető volt, hiszen hatalmasra nőtt (50-60 kg), nagyon domináns, és pokoli erős az őrző-védő hajlama (még nj-okon belül is). Nála szükséges volt a csibészelés, hogy irányíthatóvá váljék ez a hajlama. Vagyis, ne akkor támadjon, amikor ő úgy gondolja, hanem amikor erre parancsot kap (persze, nem kap), illetve egy kritikus szituációban leállítható legyen.


Emiatt volt idegen nekem ez a dolog, mert az én goldenem az egész világot szereti. A kiképző szavaival élve "kár kihagyni a csibészelést, mert sosem lehet tudni, mikor lehet rá szükség". Ezt ebben a formájában természetesen nem fogadom el, még ha olyan helyzet is adódna, akkor sem akarom, hogy védjen engem. Persze, mint játék, jöhet neki, annak minden formáját szereti.:)


Szóval az egész meglepett engem, mert még soha nem hallottam őrző-védő golden retrieverről.:) De ha azt mondjátok, hogy ez okés így, akkor elfogadom. Amúgy az egész móka (alapok + csibész, 50 foglalkozás) kb. 80 ezer Ft-ba kerülne, amit én picit soknak érzek, tekintve, hogy csoportos foglalkozásokról beszélünk.

2009. ápr. 20. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a pénz szerintem nagyon erős túlzás. A csibészről meg annyit, hogy játékosan, a kutya jelleméhez igazítva rendben van de amit a kiképző mondott, vagyis hogy "élesben használható legyen erre" ezt semmiképp sem javasolnám. Kb akkora ökörség, mint egy agresszív kaukázusival terápiás foglalkozásra járni. Én egy ilyen goldent még karra fogni sem engednék, esetleg hurkára. Semmi értelme erőszakot tenni a természetén mert egyrészt sosem lesz belőle örző védő kutya, másrészt a szelíd modora tönkremegy.
2009. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyre inkább hajlok arra, hogy mellőzni fogom ezt a sulit. Sajnos a környékünkön (Erdély) nincsen más kutyasuli, ez pedig ennyibe kerül. Vannak még, akik egyénileg foglalkoznak kiképzéssel, de azok sem olcsóbbak, sőt. Bár annyira nem súlyos a helyzet, mint már írtam, csak megerősíteni szerettem volna, vagyis az alapokat tudja, csak szerettem volna, ha megbízhatóbban hajtaná végre (pl. behívás akkor is, miközben a többi kutyával játszik). Szerintem beleásom magam a szakirodalomba, és önerőből fogom megoldani.
2009. ápr. 21. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha anyagilag nem gond, akkor járj nyugodtan továbbra is oda de a komoly örző-védőt ne engedd. Te fizetsz, te döntöd el. Mond meg. hogy van gázsprayd sokkolód vagy bármi, és nem a kutya kell, hogy megvédjen. Feltéve, hogy nem akarsz egyértelműen nemet mondani. Esetleg kérd meg a kiképzőt, hogy segítsen valamilyen parancsra agresszív morgást megtanítani a kutyának, ez bőven elég egy kutyától félő támadó elijesztésére. És mégegyszer, k@rva sokat fizetsz, nem vagy köteles belemenni ebbe, nem járőr vagy aki nem vitázhat a kiképzővel:)
2009. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!