Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fürdetés, de hogyan?

Kutya fürdetés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Mamámék kutyájára nagyon rá férne már egy fürdés, kb egy éve nem volt megfürdetve, szegény már büdös meg tiszta kosz. Hogy kezdjem el a fürdetést? Egyből priccoljam le vízzel utána samponnal? Vagy inkább egyből samponos vízzel? Kézzel vagy valami szivaccsal? És kb mennyi ideig hagyjam rajta a sampont?
2011. aug. 26. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora, milyen kutya? Hol fürdeted, lakásban, kertben?
2011. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
akárhogy is csinálod nagyon fontos hogy fürdetés után jól szárítsd meg. szóval vagy nagyon melegben csináld(mázlid lesz az elkövetkező napokban) vagy törölközővel alaposan töröld át, esetleg a ha bírja hajszárító. a szőr alatt a vizes bőrön könnyen elszaporodhatnak bacik vagy gombák és egy egész testre kiterjedő gennyes bőrgyulladás alakulhat ki, az meg még büdibb, meg doki meg antibiotikum
2011. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ahogy én szoktam:

1. kösd meg a kutyát vagy kérj meg valakit, hogy erősen fogja, mert általában nem szeretik a fürdetést

2. vízzel alaposan locsold le+ kézzel szőrrel ellentétesen simogasd hogy mindenhol vizes legyen

3. sampont(spec kutyasampon vagy humán olcsósampon pl. wu2) oldd fel vízben így könnyebben el tudod oszlatni a kutyán plusz kevesebb is kell belőle

4. jó alaposan csutakold le. valószínű jól fog habzani. ennél a pontnál már általában belenyugodnak a sorsukba és megkövülten állnak.

5. ld. 2-es pont. akkor jó ha már nem habzik

6. törölközővel szárogasd meg. ha fésülgeted gyorsabban fog száradni

7. mosd el a cuccokat és vegyél fel száraz ruhát:)

2011. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én vettem neki az obiba vagy baumax v valahol 1 malteres nagy fekete ládát fekete, (német juhász), beleraktam ül nyugodtan hátára sampont jol bedörzsölöm aztán lemosom , 1ik kezemet a szeme felé teszem ne hogy belemenjen, végzett 1 lépést hátralépsz magátol kimászik
2011. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tedd be a kádba, és spricceld le a vízzel. Ha kell, le is foghatod, mert az én kutyáim például ilyenkor mindig legszívesebben menekülőre fognák a dolgot... Aztán jöhet a sampon, szépen mindenhol dörzsöld meg a szőrét, de a szeménél vigyázz, nehogy nagyon belemenjen. Szerintem simán csinálhatod kézzel. Hát, mi gyakran fürdetjük a kutyákat, szóval mi a sampont rögtön le is vizezzük, de te szerintem hagyd rajta úgy 1 percig.
2011. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fürdetés után ujjadra tekert vattával töröld ki a füléből a vizet, különben fülgyulladást kaphat
2011. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2011. aug. 26. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!