Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két 5 hónapos befogadott...

Van két 5 hónapos befogadott kan kutyusom. Miért vesznek össze?

Figyelt kérdés
Együtt nőttek fel, jól szocializáltak, sokat törődünk, játszunk velük! Mindkettő nagyon aranyos, és imádjuk őket, csak egy baj van velük! Vagyis az egyikkel. Például ha a másik meglöki vagy ha csak olyanja van megtépi a másikat. Pedig mindkettő szelíd. Ivartalanítani még nem szeretném őket, mert nem ivarérettek, de ha azok lesznek mindenképp ivartalaníttatjuk őket (verekedés, betegség, csavargás, felesleges kölykök születése ellen).
2009. ápr. 17. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Talán próbálják eldönteni a rangsort... Én erre tudok gondolni csak. De az ivartalanítás segíthet.
2009. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én már mindenhogy próbáltam. Volt hogy azt támogattuk aki győzött, rájuk szóltunk de semmi. A nagyobb kutyus hagyná, Ő nem piszkálja a kisebbet. Ő kezdi. A másik meg nem érti mi van.

Az orvosunk azt mondta, hogy ivarérés előtt nem tanácsos, és énis így tudom. Mert a fejlődésben megzavarhatja őket.

Ha nem lenne vita(nem olyan sűrűn van), akkor is mennének ivartalanítódni, mivel nem szaporítok és nem kockáztatok!

2009. ápr. 17. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes , a falkán belüli rangsort döntik így el egymás között.
2009. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hogy kéne viselkednem ilyen helyzetben?
2009. ápr. 17. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell beleszólni,nem fogják egymást agyonmarni(kisebb sérülések előfordulhatnak) de hidd el ez nem olyan vészes mint mi emberek látjuk.
2009. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hagyd őket, ha nagyon durva (tehát tényleg ráharap a másikra) csak akkor avatkozz közbe. A morgás, ínyfelhúzás, fogcsattogtatás teljesen természetes, nem kell közbeavatkozni ekkora kutyáknál.
2009. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekünk azt javasolta a kiképző hogy ilyenkor kiabáljunk rájuk. azt amelyik kezdi szidd le.nem ők a falkavezérek hanem te és te nem tűrheted ha a falkában ilyen verekedések történnek.ahol lakunk ott is van 3 egykorú kani kutya. minden nap találkoznak és az egyik a tesó, vele nagyon ritkán veszik össze, viszont a másikkal pont tegnap kaptott össze az én kutyám 4-szer is egymás után.már voltak azért kisebb sérülések, és ez nem hinném h jobb lenne a későbbiekben.de az a baj h a másik kutya kötekedik állandóan.én nem szídom meg az enyémet mert megvédi magát...és nem yorki kaliberű kutyákról van szó. az a baj h ez elején én is megszídtam de a másik kutya gazdája viszont nem.így annak nem jutott el a tudatáig h nem szabad ilyet tenni.mindig 'megdícsérte' mégpedig úgy h azt mondta h ' jaj, nem szabad ilyet tenni' és közbe a hangnem sem olyan volt ami egy szídással járna és ráadásul még simogatta is közbe.szerencsétlen kutya így nem tudta h mi van. meg is lett az eredménye.
2009. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ők nem csak morognak, hanem egymás bőrét fogják meg és elkezdik rázni. Volt már,hogy a nagyobb kutyusunknak felszakadt a füle, mert nekiment a másik...
2009. ápr. 18. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is két kan kutyám volt azok is állandóan verekedtek. Ezt a rangsorért tették,de soha nem volt egyiknek se semmi baja.Még nem ivartalanítottam a kicsit,mert még nem fejlődőtt,majd 10 hónapos korában.
2009. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 19. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!