Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki kutyus ehet kenyeret?

A yorki kutyus ehet kenyeret?

Figyelt kérdés
Az enyém hamarosan 5hónapos lesz, kislány. Nem nagyon eszi meg a RC-t, sőőőt...alig bírok beleerőltetni pár szemet. Hogyan szoktathatnám hozza a kutyust a táphoz??? Szeretni a kenyeret, néha azt adok neki, ezze-azzal ízesítve. Lehet, hogy ha majd nagyon éhes lesz, megeszi a tápot is?? Vagy mit tehetnék????
2009. ápr. 14. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát a kenyér nem kutyának való! Max falun etetik a csóró nénik/bácsik a kutyájukat kenyérrel és csonttal. Ha éhes lesz meg fogja enni a tápot. A kenyér nagyon felejtős.
2009. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Természetesen ha nagyon éhes lesz, előbb-utóbb meg fogja enni a tápot. Persze ez még nem jelenti azt, hogy szeretni fogja/szivesen fogja megenni. Én a kenyeret nem javaslom, semmi a kutya számára hasznos dolog nincs benne. Ráadásul az 5 hónapos kölyöknek nem tesz jót, hogyha nem kapja meg rendszeresen a fejlődéséhez szükséges tápanyagokat. Nekem is 5 hónapos a kölyökkutyám, ő Acana Puppy&Juniort kap, ő sem szivesen eszi meg magában, ezért én keverem egy kis nyers tojással, csirkehússal, konzervvel, halolajjal, vagy rizzsel, változóan. Én is azt javaslom, hogy ízesítsd valamivel, vagy próbálj ki más, prémium tápot, például Acana, vagy Orijen.

2009. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

A nyers tojással óvatosan! Veszélyes az ételek biotin tartalmára vonatkozóan. Jelentősen megnehezíti a B vitaminok felszívódását. A tojás sütve vagy főzve adható a kutya eledeléhez.

-hozzáértő-

2009. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Csak bizonyos etetési időben kapja meg a kaját. Ha nem eszi meg vedd el előle - csak a következőnél kapjon. Közte ne kapjon semmit. A tálhoz csak egy "tiéd", "mehetsz" stb. parancsra mehet.

Amit ajánlok még: "gesztus-evés" Tegyél a kutya táljába (vagy úgy h ő azt higgye h a táljában van) 2-3 szem kekszet, és amikor leteszed neki a tálat, előtte látványosan megeszed a kekszeket és csak utána ehet belőle ő.


Én nem kényesztetném el azzal h csak azt adok neki amit megeszik. Nehogy már a farok csóválja....

2009. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet kapni a Fressnapf-ban kutyatápra ízesítő szaftot, vagy nem is tudom mit :) töb ízben van, csirkés,húsos, halas,sonkás, olyan tubusban van mint a ketchup, kb az állaga is olyan, de fincsi májkrém illata van :) mi szoktunk 1-2 kanállal tenni a kutyánk tápjára, ha épp rosszabbul eszik mint szokott. bárő egy bullmasztif, tehát egy yorki adagnyira leeht elég egy negyed kanál is :)

és amit az előttem szólók irtak, az nagyon fontos, hogy kb azonos időben etesd mindig a kutyát

2009. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta a tenyésztő akitől vettem a kutyámat, hogyha kenyeret akarok adni a kutyának csak szárazat adjak néha kap egy-egy száraz szelet kenyeret amit szívesen elropogtat baja nem lesz tőle. De a yorki amennyire tudom elég rossz evő nem hiszem, hogy a száraz kenyeret megenné. A táppal kapcsolatban ezt is a tenyésztő javasolta de "A Kutya" című újságban is olvastam, hogy a száraz tápot be lehet áztatni vagy egy kis langyos vízzel vagy a yorki esetében inkább egy kevés maradék húslevessel vagy hasonlóval, de csak annyit önts rá amit a táp felszív, így talán könnyebben és szívesebben fogja megenni. Sok sikert!
2009. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09:26-os vagyok eszembe jutott még valami ezt is az újságban olvastam, az irigység is jó evővé teheti a kutyát. A módszer a következő: ha van egy ismerősöd akinek falánk kutyája van kérd meg, hogy jöjjön át etetéskor, add oda a kutyádnak a kaját várj öt percig azután a maradékot a szeme láttára ad oda a másik kutyának ezt egy párszor eljátsszátok hidd el utána igyekezni fog az evéssel. Egyébként nálunk is ez volt a helyzet amikor a pincsi mellé megjött a boxer pár nap után a pincsi jobban kezdett enni.
2009. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon aranyos itt mindenki!!! :)
2009. ápr. 15. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam rá a kutyámat a száraz tápra(először hallani sem akart róla), hogy megmelegítem a konzervet és összekeverem a száraz táppal. Ha farhátat kap, akkor adok hozzá száraz tápot és meglocsolom a húslével. Ez más sokaknak bevált.
2009. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!