Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg trükkökre...

Hogyan tanítsam meg trükkökre a 10 hónapos törpe tacskót?

Figyelt kérdés

Ülni parancsot tudja, de ezekre szeretnémmegtanítani:

Marad

Forog

Ugat

Támad

Áll

Fekszik

Ugrik


2009. ápr. 12. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

marad, megmondod a kutyának, hogy marad, leülteted és tartod egy ideig a kezeddel. Miután elmozdul keményen rászólsz, ha percekig marad megdícséred, többször megismétled, ha kell a becsületességét is próbára teszed azzal, hogy elmész, és ha utána elment rászólsz, viszont ha maradt kap jutalomfalatot. Az én kutyám úgy értelmezte, hogy amikor megemeltem a mancsát, és szóltam, hogy marad, akkor úgy maradt :D tehát neki ilyen fagyásos értelmezés szerűen jött le.


A forog hasonlóképp, kézzel kell megmutatni a kutyának, hogy mit kell csinálnia. Az ugatot addig mondod neki amíg nem kezd el ugatni, ha elkezdte megdícséred. Bár én versenyalmos cocker spánieleknek tanítottam, a tacskó lehet hülye lesz ezekhez, azért folytatom:


támad, támadásra tilos tanítani a kutyát, és egy törpe tacskót szerintem nem is érdemes, de mivel ez ösztönös, egy idő után rá fog érezni mit akarsz vele közölni. Az áll a leül fordítottja. Fekszik hasonlóképp a leüllel, de ezt már nehebben értették a spancik is. Ugorni szerintem nem tud. A marad kétértelmű, esetleg jelentheti azt is, hogy maradjon a közeledbe, ez azt jelenti, hogy amikor pórázon vezeted a kutyát oda kell húznod magadhoz, hogy ne mozdulhasson el, akárhányszor elmozdul ledorgálod, hoy rossz, és kiadod a parancsot, marad, ha kell naponta 100x egy hét után hidd el érteni fogja. Viszont ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, vidd el kutyaiskolába !

2009. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem igaz hogy a egy tacskó hülye lenne hozzá!!!Csak azért mert kicsi?vagy mi?Ekkora hülyeséget.Az ugrik az könnyű de hogy képzeled csak úgy egy helyben ugráljon vagy mást ugorjon át? A fekszik pedig még könnyebb kel hozzá klikker ezerszer könnyebben meg tanulja a kutya!Elküldök egy oldalt hogy hogyan kel klikkerel tanítani a kutyát. [link] itt van az hogy ül fekszik hátra felé mennyen a kutya meg ilyennek.Az ugatot meg nem lehet úgy betanítnai hogy csak várok míg nem ugat ez baromság!Akkor kel tanítani ha már nagyon éhes éss vegyél magadhoz jutalom falatot és a klikkert oda kel neki nyújtani a kaját de ne add oda mérgeld fel és egy idő után elkezd ugatni és ha ugat akkor gyorsan meg nyomod a klikkert és oda adod a jutalom falatot.
2009. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
persze azt úgy értem hogy mérgeld fel hogy csak mutasd meg a kaját de ne add oda elkezd majd ugatni és gyorsan meg kel nyomni utána a klikkert és a kaját meg oda adod és ezt elkel végezned kb 50* és ha a kutya már benne van akkor másnap pedig hozzá teheted a kézjelet például(kacsa hápogás)És utána egyre kevesebb szer kel adni jutalom falatot de ha klikkerrel akarod tanítani akkor kel kb 3-4 nap amíg csak azt csinálod hogy klikkert meg nyomod és jutalom falat és ezt pár napon csinálod és amikor le járt a 3-4 nap akkor vedd elő titokban a klikkert és nyomd meg és a a kutya fel kapja a fejét akkor már kezdheted a legalapvetőbb dolgokat meg tanítani neki.
2009. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most néztem meg hogy nem nyitja meg az oldalt amit elküldtem akkor inkább írd be hogy klikker.hu
2009. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő jutalomrendszerrel bármit meg tudsz tanítan neki bár én a támad vezényszót nem javaslom, mert nem örző-védő fajta, könnyen a visszájára sülhet el a dolog, ráadásul a tacskó amúgy is elég agresszív fajta (más kutyákkal szemben).

Szóval a kulcsszó a jutalomfalat. A maradot elég könnyen meg lehet tanítani, ahoz nem szükségeltetik különösebb erőfeszítés. Kimondod a vezényszót többször, leteszel a kutya elé annyi falatot amivel elidőzik, még te elérsz pár méterre. Megálsz, ha el akar feléd indulni rászólsz, hogy nem szabad, marad! Ha sikerül, dobj neki falatot, ha nem akkor próbáld újra. Vsinálj mindent ezzel a logikával. Az áll, fekszik és forog parancsnál falattal irányítsd a kutyát a megfelelő irányba! Az ugatásra nincs biztos ötletem, szerintem ha magától ugata alapból, akkor mond többször a vezényszót és a végén dícsérd meg (+ falat). Legközelebb pedig vedd rá, hogy ha rászólsz hogy nem szabad hagyja abba. Így tudod kontrollálni, így tudtok gyakorolni. Sok sikert!

2009. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Állt ne tanítsd a gerince miatt. Már ha arra az állra gondolsz amikor két lábon van. Nekem is tacsim van, semmi ugrálóst meg állóst nem tanítok neki a fajtabetegségük miatt.
2011. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!