Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyákat ajándékoznék!...

Kiskutyákat ajándékoznék! Milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Tacskókeverék kiskutyák, szeretnék nekik gazdit találni, idáig ezt úgy oldottuk meg, hogy házról házra mentünk a kutyikkal, kinek kell-e esetleg, ez elég jól ment, egy nap átlag 3 kutya sikeresen gazdát talált, így ha szerencsénk volt 1 nap alatt meg volt oldva a kutyakérdés. Azután jött az ötlet, kis fényképes hirdetés, ez már kevésbé népszerű, (jobb ha a kutya házhoz jön, nehezebb ellenállni :P) most is ezzel próbálkozok. Szerintetek hová tegyem ki? gondoltam állatkereskedésre, munkahelyen hirdetőtáblára, van esetleg más ötletetek is? ha utcán rakom ki, azért járhat büntetés? mondjuk azért mert közterület? vagy mit gondoltok óvodában esetleg? vagy rossz ötlet? segítsetek kérlek!!!
2009. ápr. 12. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a legjobb ötlet az lenne ha nem ellene többet a kutyád. 1.5 millió kutya van menhelyen van utcán, miért veszed el előlük a lehetőséget???
2009. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

fel sem merül benned hogy ha ennyire nincsen rá kereslet akkor nem szaporítasz tovább?!


minek elleted ennyit a kutyádat?????

2009. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem hogy hordjatok le a kérdésem miatt, hanem segítséget, ötleteket vártam. A kiskutyák már megszülettek, már nincs mit tenni, élnek és gazdára várnak, inkább örülnétek hogy érdekel a sorsuk, és nem dobom őket ki, mint ahogy néhányan próbálnak megszabadulni tőlük. Nem direkt elletem őket, csak valahogy mindíg találnak beutat a fiúk a portára. Próbálunk védekezni kisebb nagyobb sikerrel.
2009. ápr. 12. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát a legjobb védekezés az ivartalanítás lenne. Hányszor ellett már szerencsétlen kutya???
2009. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok az AKÁRMI VAN ivartalaníts párti, de ha nem tudod a kerted biztonságossá tenni (nem lehetetlen!) akkor miért nem ivartalanítod? Sokkal olcsóbb mint minden évben a kiskutyák nevelése!
2009. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy szerintem ez a lehető legrosszabb ötlet hogy becsöngetsz, megkérdezed kell-e egy keverék, azt mondják hogy ja, és nagy valószínűséggel pár éven belül menhelyen fog kikötni. Ha valaki nagyon ingyen kutyát akar akkor elmegy egy menhelyre. Gondolhatod mennyire lesz megbecsülve az a kutya akit csak úgy rásóznak az emberre... Gondolom annyira nem kellett nekik kutya mert akkor kihoztak volna egyet a menhelyről.
2009. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Hányszor elletted már a kutyád? És a kölykökből hány kötött ki menhelyen? És hány nem él már? Oltatlanul, rásózva emberekre, "(jobb ha a kutya házhoz jön, nehezebb ellenállni :P)" Még smile-t is teszel a végére, mintha ez vicces lenne. Óvodában?! Aztán a gyerek hazamegy a kutyával, akit a szülők egyből kidobnak. Hogy lehetsz ennyire felelőtlen?

Miért olyan nehéz ivartalaníttatni egy kutyát? Hamarabb túllett volna rajta minta sok ellésen.

Gondolkodj már egy kicsit felelősen!

2009. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

hát pl. hirdesd meg interneten, kérdezgess ismerősöket, újságban hirdethetsz, és nyugottan kirakhatod közterületre a kis plakátokat! vagy ha nálatok van piac vidd ki oda, egy dobozban! nálunk mindig vannak kint kiskutyák, és érdeklődők is.

amúgy én sem tartom hülyeségnek az ivartalanítást, ha nem szeretnél mindig a kölykökkel bajlódni!

2009. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vannak helyek ahová visszajárok, és tartsuk is a kapcsolatot sok gazdival. Nem szokásuk menhelyre kerülni. És nem rásózás ha kell neki elfogadja ha nem majd kell másnak, nem erőszakoskodom vele. Egyébként az emberek nem szívesen hoznak ki menhelyről kutyákat, az az igazság hogy tartanak tőle. Félnek hogy milyen sorsa volt, milyen hatások érték, és a közelünkben sincs igazán menhely. Az öreg nénik nem fognak buszra ülni utazni 1 órát oda-vissza csak azért hogy menhelyről kapjanak egy kutyát. Van olyan aki örül neki, dehát ez szerencse kérdése is, hogy megtalálom azt az embert vagy sem. A kiskutyát meg nem az óvodába akartam vinni, hanem a plakátot, és mivel a gyerekek nem tudnak olvasni, ezért csak a szülő segítségével juthat hozzá a kutyához, ebből következően nem is fogják kidobni. Az az ember aki tudja hogy nem kell, és úgy fogadja be, akkor meg ő a felelőtlen, mert azt kell mondania, hogy nem kell és ezzel meg van oldva. A kutya házhoz jön, azt meg úgy gondoltam, hogy sokan csak szeretnének de nincs idejük utána járni (mert sokan nem szeretnének pénzt adni érte,)hogy merre van kiskutya, mennyi idős, mikor lehet érte menni, elég sok utánajárást igényel, hiszen valakinek lány kell, valakinek nagytermetű, valakinek ilyen színű valakinek olyan, ha meg ott van akkor mindez kikerülhető. És igen sok kutyát elajándékoztam már, az a tapasztalat hogy a kutyák 80%-a él és virul, van amelyik a lakásban lakik, a másik 20% sajnos vagy meghalt vagy nem tudok róluk, de ez benne van a pakliban, hiszen vannak kutyabetegségek, ez nem azon múlik hogy honnan kitől jött, vagy kihez került. Köszönöm a válaszokat, talán az utolsó válaszolótól kaptam valami kis segítséget.
2009. ápr. 13. 01:38
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Sok kiskutyát ajándékoztam már el????

Az az magyarul ahány szuka kutyád van az minden évben leellik 2 alom babyt. Ez nagyon szuper.

Tönkre teszed a kutyáidat is , és a kölykök életét is.

Én tenyésztő vagyok, minőségi törzsköyneves kölyköket adok el. Mégis az elmúlt 3 évben 4 kölyköt hoztam vissza , mert már megunták őket, és nemtudták kinek adni. Akkor inkább keresek nekik jó gazdit, családon belül. És közeli jó barátoknak. Pedig az én kölykeim nem házhoz lettek víve és nem kevés pénzbe kerültek. Mégis 4 .-et ki akartak dobni, el akartak altatni stb.

Akkor azok a szegények? Akiknek sem egy jó törzskönyvük sem jó háttért, semmi csak sima keverékek. (ezt nem úgy értem) nekem is volt keverék kutyám , az volt az első, és imádtam .Ha már az ember azt sem becsüli meg amiért annyi pénzt adott, stb. akkor őket? De akkor mégis minek??

Látom ebben nem gondoltál bele. Láncra kötik őket, megunják akkor kidobják 1 faluval arrébb. Neked meg azt mondták "kutyabetegsége volt" haha. Ez benne van a pakliban . Nem pont ezért nem kell gyártani a kutyákat, és nem lesz ilyen probléma. Szaporító!!

2009. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!