Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kullancsbetegség tünetei?

Mik a kullancsbetegség tünetei?

Figyelt kérdés
A kutyimból a minap 43 kullancsot szedtem ki, pedig használtunk kullancsírtó cseppentőt. (kb. 1 hete)Újabban nem eszik, néha vizet hány. Nem levert, játszik, de az ételt nem fogadja el. Mi lehet ez?
2009. ápr. 10. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Babesia. Azonnal rohanj vele orvoshoz, 1-2 nap alatt belehal a kutya. Ügyelet, kihívod, de csinálj valamit!
2009. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
JÉZUS!!ORVOS!!!
2009. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha játszik, akkor nem biztos, hogy babéziás. A vizeletét kellene megfigyelni, az a legbiztosabb tünet. Ha barnás színű, akkor biztosan babéziás, és a lehető leghamarabb meg kell kapnia az oltást.
2009. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt babéziás az egyik kutyusom, de a barna vizelet kimaradt. Lázas volt, feküdt és vért fosott. Sajna megjelent a babézia egyik újabb változata ami már nem jár sötét pisivel. Egyre nezebb észrevenni:(

Mi volt az a csepegtető ami mellett 43 (???) kullancs belement és hol?

2009. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Frontline-t vettünk. Sajnos olyan helyen lakunk, ahol nagy a gaz, még az udvarunk is tele van kullancsokkal. Nagyon kétségbe estem. A kutyusomnak nagyon vastag, dús szőre van, lehet, hogy nem tudott eléggé felszívódni a szer? Ma vettem kullancsírtó permetezőszert, leverettük az egész udvart. Amúgy jó kedve van, most is játszik
2009. ápr. 10. 19:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, nem nálunk van gaz, hanem a környékünkön!
2009. ápr. 10. 19:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el a kutyust dokihoz, ő fog adni neki egy Imizol nevű injekciót, ami megelőzi a babéziát. Ha 43 kullancs ment bele, akkor sajnos igen nagy az esély hogy abból legalább 1 fertőzött volt:(
2009. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még 1 kérdés. Lyme-kór ellen oltva van? Annak a tünetei csak hetek, hónapok múlva jönnek elő. Azt is érdemes lenne neki beadatni.
2009. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még nincs beoltva, de azt hiszem, ezek után muszáj lesz. Mindenkinek köszi a segítséget, holnap irány a doki!
2009. ápr. 10. 20:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Remélem minden rendben lesz a kutyussal.

Kérdezd meg a dokit mit ajánl a Frontline helyett. Sajnos arra már immunisak lettek a kullancsok. Bár lassan mindenre azok lesznek:(

2009. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!