Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik a kutyám és nem is...

Nem eszik a kutyám és nem is kakil. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy fél éves kiskutyám( hosszú szőrű tacskó) és csak pár hónapja került hozzánk, mert a gazdája kidobta a benzinkúton, és egy lovardába kerünk.Ediig minden rendben volt, mert úgy kapott enni, hohy este odaraktuk elé és akkor nem edte meg de odhagytuk éjszakára és akkor edte meg.( Csak éjszaka).És most hozzá akartuk szoktatni, hogy csak akkor egyen amikor elé tesszük és nem jött össze. És úgy voltunk vele, hiogy akkor megint elétesszük éjszakára had egye meg akkor ha ő akkor szeretné.És nem ette meg akkor sem. Nem tudom mi lehet a baja, de nem is kakil. Lehet, hogy azért nem kakil, mert is eszik? Mondjuk ma éjszaka evett egy kis szárazat meg egy kis tejet is ivott. De lehet, hogy azért nem evett mert épp akkor más konzervet adtunk neki?

Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm.


2009. ápr. 10. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Előszöris: egy kiskutyának, ha már féléves, akkoris naponta kétszer kéne adni,reggel és este. Nem tudom mit szoktál neki adni, de amikor még ilyen kicsi, minőségi ételt kell neki és változatosan. Az én kutyám 1 évs koráig csak drága tápot és konzervet kapott, plusz minden étkezése más volt. Tojást főztem neki, vagy virslit kapott, tejbegrízt főztem neki, közben kapta a vitaminokat, stb. Ettől lett szép nagy és erős. A kiskutyádnak is változatos kaját kéne adni, és nem csak este hanem reggel is, nem kell sokat, de mozgásban kell hogy legyen a gyomra. Én pl a tápot soha nem adom oda magában, mindig összekeverem konzervvel. De ilyen lidl-ös meg hasonló 100 forintos konzervet ne vegyél neki.

Próbáld meg olyan kajával amit írtam, pl főtt virsli, tojás, rántott husi apróra felvágva, és ha eszik, akkor a kaja az ami nem tetszett neki és azért nem evett. Ha nem, akkor meg orvos!

2009. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tejet ne nagyon adjatok neki,nem tudja rendesen megemészteni. Azt nem tudom, miért nem kakil, meg nem eszik,de szerintem vigyétek állatorvoshoz, mert sokmindentől lehet..a mi egyik kutyusunk is így kezdte, bélgyulladása lett. Vigyázzatok rá. Amúgy nekem is hosszúszőrű tacsim van, csak ő törpe :)

Szorítok a kuytusnak!

2009. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
VIDD ORVOSHOZ!
2009. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapszabály: ha a kutya nem eszik, nem kakil, akkor rohanás az orvoshoz.

Megvannak az oltásai? Egy fél éves kutya, ha oltatlan számtalan fertőző betegséget elkaphat.

Tehát orvos.

2009. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaja vidd dokihoz mert akár egyik napról a másikra is kinyuvadhat. Én hasonlóan jártam egy menhelyi kutyával. Nem volt beoltva és azt mondták hogy várjunk kéát hetet az oltással... A 16 ik napon kinyuvadt a kutya pedig elözö nap még semmi baja sem volt.
2009. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anyoca69 válasza:
Az enyém is így van. Orvos is látta, azt mondta megakadt benne a kaja. Csütörtök óta egyáltalán nem eszik semmit, eleinte a vizet is kihányta, most már iszik, ha elétesszük, de kaki továbbra sincs. Sőt pisit is csak egyszer láttunk. A doki adott neki koktélt, három napot kapott 20-30 % eséllyel, ez ma lejár. Nem tudom elengedni, 10,5 éve velem van!
2011. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!