Mennyi idös kortol kell ételt adni a kiskutyáknak az anyatej mellett, és mit?
Ajánlom a Royl Canin Starter tápot. Kifejezetten 2 hónapos kor alatti kutyáknak van. Egy pet shopban, vagy állatrendelőben keresd. Van több féle starter a kutya felnőtt súlyának megfelelően. Vigyázz, hogy jót válassz.
Sok sikert!
Kell: egészen korán csak akkor kell, ha az anyakutya nem tudja etetni. A kiskutya gyomra - mint ahogyan az összes emlősállaté - fokozatos fejlődésen megy keresztül, kezdetben csak az anyatej bontására alkalmas. Ha túl korán kezded el mással etetni, még nem találhatóak meg benne azok az emésztőenzimek, amelyek elboldogulnának az élelemmel, így vagy nem tud felvenni belőle tápanyagot és elpusztul, vagy csak alig tud felvenni, és a szervezete megsínyli, satnya lesz, a legenyhébb következménye pedig egy egyszerű táplálékallergia.
Az ún. starter tápokban ezek az emésztőenzimek hozzáadott adalékként megtalálhatóak, így a kiskutya fel tudja dolgozni, fel tud belőle venni tápanyagot. Ezek a táplálékok az anya elpusztulása esetén a túlélést jelenthetik neki, azonban ha nem áll fenn ez az eset, akkor felesleges túl korán ezekhez a tápszerekhez fordulni, hiszen nem természetesek, csupán szükségmegoldások. Régen a 6. hetet nevezték az elválasztás időpontjának, ez általánosságban most is igaz, de minden kiskutya, minden alom más. A legfőbb szempont az, hogy ha azt látod, hogy a kiskutya éhes, nem elég már neki az anyatej. A legegyszerűbb, ha minden reggel leméred, feljegyzed, még jobb, ha csinálsz belőle egy egyszerű excel grafikont. Azon jól látszik, ha a növekedés üteme csökken vagy neadjisten stagnál. Ekkor kell elkezdeni a hozzáetetést.
A kiskutyák azért nyalják az anyjuk száját, mert ennek hatására az anyakutya felöklendezi a saját maga által elfogyasztott, saját emésztőnedveivel kevert táplálékot. Ezt eszik meg a kiskutyák, ezáltal a fajnak-fajtának megfelelő emésztőenzimek kerülnek a kiskutyák gyomrába. Sajnos ez a tenyésztési eljárások fejlődésével háttérbe szorult, fajtakutyáknál már csak elvétve fordul elő, pedig ez lenne a természetes útja a gyomor- és bélflóra kölyökkori kialakulásának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!