Két napos kiskutyámat berakhatom a macskához hogy szoptassa?
Kedves 21:07! Te szerintem nem vagy százas!:D :D Ennyit aggódni komolyan mondom!Jó, hogy nem már elviszem a kutyámat terhesgondozásra, hogy felkészüljön a szülés nehézségeire!Az állatok ezt régen is megoldották egyedül, emberi beavatkozás nélkül!Nem kell a dolgokat túl komplikálni!Legalább is nem ennyire mint ahogyan te teszed!
A kutyusnak ahogy az előttem lévők írták jobb lenne ha tápszert adnál,és odaraknád a mamához!^^
Az egyik kutyánk 6 hetesen lett elhozva az anyjától, kicsit ugye korán, és még szopott volna szegény. Volt egy befogadott cicánk, aki nemrég ellett, az ő kölykei már a szopós korszak végén voltak,de még néha engedte őket szopni az anyjuk. Na, jött ez a kiskutya, és a macskamama szoptatta még 1-2 hétig a kutyát, akinek ettől szerencsére semmi baja nem lett, és azóta sincs.
Nem azt mondom, hogy feltétlenül ezt kell tenni, de ha esetleg a saját anyja nem akarja szoptatni, és nem tudsz kutyatápszert beszerezni, akkor ez még mindig jobb megoldás, mint a tehéntej. Szerintem.
Két nagy veszély van: az első a tüdőgyulladás (ha félrenyelik a tápszert elpusztulnak ezért jobb pl a kecsketej ami természetes anyag ezért tüdőbe kerülve se biztosan okoz gyulladást) Bébi tápszerrel kicsit sűrűbb és nehezebb félrenyelni de jó még a langyos kefirt fekete vagy kamilla teával keverve - ez is sűrűbb
A másik probléma a catarakta (szürke hályog) ez a tápszeren/kecsketejen nevelt kölyköknél alakul ki - ezért kell mellé a bébi tápszer amiben hús van és tartalmaz arginin-t
A tápszerezést a legjobb elkerülni legyen az természetes eredetű tej vagy mesterségesen előállított tejpor.
Az ultrahang több okból kell:
Vemhesség alatt:Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet.
Valamint meglehet vele mondani egy megközelítő alomszámot aminek akkor van nagy jelentősége ha pl egy kiskutya van aki magában nem biztos, hogy betudja indítani a szülést és így mesterségesen kell elindítani (de 23 kölyök se biztos, hogy képes erre egy nagytestű szukánál)
szülés után: az uh-n látszik ha kiskutya vagy kifejletlen kölyök marad a méhben (amit nem lehet kitapintani) ha bennmarad akkor gyulladást és méhdaganatot okoz.
Az oxitocyn/calcimus szirtén a méh összehúzás miatt kell, hogy a bennmard darabok kijöjjenek.
21:22!
"a kicsik megdöglöttek"
Ez nem nagyon illik a hozzászólásod tartalmához. Talán elpusztultak, meghaltak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!