Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kölyök Boxert,...

Szeretnék egy kölyök Boxert, szukát vagy kant válasszak panel lakásba?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2 szobás panelban lakom édesanyámmal. Nem tudom melyik lenne ideálisabb nekem. Tanítás szempontjábol is kérdezem.
2011. júl. 11. 23:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%

Panelba Boxert? Pff... Nem a legjobb választás.

Szerintem Kant és heréltesd ki.

2011. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
sztem boxer nem való lakásba, mmint úgy értem, ok h bent alszik meg van bent is, de sztem inkább kijárós kutyának való.
2011. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Jól átgondoltad? Egy kutyát jó esetben minimum 10 évre vesz az ember. 17 éves vagy. Jövőre érettségi, tanulás ezerrel, lesz időd lemozgatni a kutyádat? Egyetem, főiskola? Elkerülsz a városból, ki fog vigyázni a kutyádra?

Az nem probléma, hogy panelban laktok, de még egy kertesházban lakó boxer lefárasztása sem könnyű feladat.

Kan vagy szuka, szerintem teljesen mindegy. A személyisége egyedfüggő, nem nemfüggő. (Ivartalanítsd mindenképppen - kan frusztrált lehet amiatt, hogy nem párosodhat; esetleg elszökhet egy tüzelő szukához - szuka tüzelés idején körültekintőnek kell lenni, nem mindig egyszerű úgy lemozgatni a kutyát, hogy kerülnöd kell a kanokat ; lakásban bugyit kell rá húzni, különben mindenfelé vércseppek lesznek)

2011. júl. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
21%

Panelba kutyát? Tarts inkább hörcsögöt v. egeret!

Ha szereted az állatokat, a kutyát, akkor nem kényszeríted egy panel lakásba!

2011. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Panelba inkább cica való. Azok lakásba valók. Meg a chiuvava...


És a szomszédok sem fognak sipákolni :)

2011. júl. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Panelba van beagle-öm tehát tuti nem lenne gond a boxerrel sem!!! Az érettségire meg pl úgysem egész nap tanul az ember, még ha akarna sem bírná! Nálunk is elvileg enyém a kutya de mikor ki viszi magával sétálni, boltba...! Az meg szerintem mindegy hogy kan vagy szuka! De ha tényleg nagyon szeretnél kutyát és tudnál vele kellő időt tölteni akkor ne hagyd magad lebeszélni :)

19L

2011. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
én még annyit tennék hozzá, saját tapasztalat alapján, h kan kutya akaratosabb, és a nőstény nyugisabb, de ez nyilván függ az adott kutyától is, de nálunk ez volt a helyzet.
2011. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, de ha jol bele gondoltok sok embernek van nagy kutyája panelban. És nem panaszkodik senki h megbánta volna anagy kutyát.. sztem csak nevelés kérdése és odafigyelés kérdése h jol érezze magát.
2011. júl. 12. 00:29
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Ebben igazad van, de nem is az a kérdés, a recept egyszerű. Napi 4 séta, minimum fél órás, és heti egy nagyobb túra és boldog lesz. A kérdés, h TE tudod-e ezt vállalni az elkövetkezendő 15-17 évben, hóban, fagyban, lázasan, fáradtan...stb.
2011. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon egyetértek az utolsó válaszolóval. A gazdik, még jó hogy nem panaszkodnak, amúgy tök jó dolog egy kutya egy családban... Node a kutya nem tud panaszkodni, mint tudjuk, pedig őket is érdemes lenne meghallgatni.


De ha tényleg tudod vállalni, amit az előző leírt, akkor ok.

2011. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!