Van egy francia bulldog kutyusunk és mivel jo a munkaidő beosztásom gondolkoztam a tenyésztésen, de csak kicsiben egy hím egy nőstény. Mi kell ehhez? Gondolok itt a papíroktól kezdve mindenre. Elég a természetre bízni? Orvos jelenléte hányszor kell?
Általánosságban tudom neked írni:
Be kell lépni a fajtaklubba. Ki kell választani két jó vérvonalú egyedet. Tenyészszemléztetni kell őket, elvégezni a fajtára jellemző betegségeket kizáró szűrővizsgálatokat.
A szukát másfél 2 éves korától 6 éves koráig max. évente egyszer (illik legalább egy évet kihagyni) lehet vemhesíteni. (tehát 4 alommam számolhatsz 1 szukánál.)
A fedeztetésről alombejelentőt kell adni a fajtaegyesületnek. Amennyiben a fajtaegyesület valamiért nem ért egyet a párosítással, nincs meg a tenyésszemle, akkor megtagadhatja a törzskönyv kiadását.
A szokásos olvosi vizsgálatokon a szűréseken kívül a fedezés előtt szükséges egy orvosi vizsgálat, majd természetesen a vemhesség alatt. Fr. bulldognál az ellésnél is, hoszen nagy valószínűséggel császár lesz belőle. A gyors orvosi beavatkozás nélkül mind a kölykök, mind az anya élete veszélyben lehet.
A kölykökhoz születés után, majd folyamatosan kell orvos, féreghajtás, oltás....
Ha mindezt kiszámolod, látni fogod, hogy a 4 alommal, jó esetben nullára jöhetsz ki, ha peched van, akkor rendesen ráfizetsz.
Tehát akkor vágj bele, ha ez szerelem és nem érdekel, hogy mennyibe kerül.
első
A MEOE és a fajtaegyesületek tenyésztési tanfolyamokat is tartanak. A megfelelő vérvonal kiválasztásától kezdve az orvosi problémákon át, a tartási szabályokig mindenről szó van.
Azt azért jó ha szem előtt tartod, hogy a francia bulldog egy problémásabban párzó és szülő fajta - vagyis vannak egyedek, akiket könnyebb mesterségesen megtermékenyíttetni, mint természetesen, valamint nagyon gyakori a császármetszések aránya ennél a fajtánál.
Én a helyedben nagyon sokat beszélgetnék olyan emberekkel, akik hosszú évek, évtizedek óta tenyésztik a fajtát.
Eddig nem volt és szerintem szintén fontos: bulldog fajtamentés:
Ők biztos nagyon sokat tudnak segíteni, mert a dolog árnyoldalaival gyakran találkoznak.
Elmondanám, hogy nincs olyan hogy kicsiben tenyésztés egy hímmel egy nősténnyel.
Ez szaporítás!
Nincs az a szakértő aki meg tudja mondani hogy két megvásárolt kutya felnőttként összeillő párt alkot-e majd, nem lesznek esetleg egyforma hibáik, betegségeik, küllem vagy jellembeli problémáik.
Tenyészteni nem lehet így még akkor sem ha a papírmunka tökéletesen megoldott. nem a törzskönyveztetéstől lesz valaki tenyésztő, hanem attól hogy minőséget tenyészt, azt pedig nem lehet két kutyával!
Ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni inkább tarts csak egy kant, de az tényleg legyen minőségi, és fedezze azzal, persze csak a megfelelő eredmények és szűrések birtokában, különben megint csak nem ér semmit!
Javaslom nézz be ide, remélem nem törlik ki, nagyon-nagyon sok mindent meg lehet tudni a tenyésztésről és a szaporításról, na meg leginkább a kettő különbségéről!!!
olcsokutya.uw.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!