Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányt a kutya, ez normális?

Hányt a kutya, ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el új kedvencünket még csak 8 hetes, tegnap adtunk neki 6-kor és 10 kor is Tescos májkrémet (kb. a felét ette meg a 2 étketés alatt) éjfére pedig kihányta. Ez normális ilyenkor? Ma reggel már vízbe áztatott tápot adtam neki az egyenlőre még bennt van. Előfordulhat, hogy sokat ivott mert állandóan mutogattuk neki, hogy a vizestál.(kb.8 óra leforgása alatt 12-13 alkalommal ivott). Forduljak orvoshoz vagy ez normális?
2009. márc. 29. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem nem lesz semmi baja, csak az új hely a régi gazdiktól és a mamájától való elszakadás viselte meg. Foglalkozz vele sokat és nem lesz baja. Ja és a májkrémhez szerintem törj neki össze egy kis kenyeret, mert az úgy nagyon zsíros magában. Remélem tudtam segíteni!

2009. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy hányástól még nem kell orvoshoz vinn , mert szerintem csak a májkrém még furcsa volt a kis pocijának nem szokott még hozzá.de h ha még hányni fog akkor mindenképpen vidd el orvoshoz,meg ha nem nedves az orra vagy lázas vagy letörtnek néz ki akkor inkább vidd el orvoshoz úgyis bekell neki ani majd az olást de ha elviszed az orvoshoz veszteni nem vesztesz vele inkább majd az orvos vagy megnyugtad vagy csak meggyógyitja ha beteg :D
2009. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez még belefér. A tescos májkrémet felejtsétek el.

Először mindenképp ugyanazzal a táppal kéne etetni, amit otthon akapott. Ebből a tenyésztő szokott is párnapi adagot a kutyával adni. Ha más tápra akarjátok átszoktatni, akkor fokozatosan keverjétek azzal, amit eddig kapott. A májkrém és társai nem alkalmasak egy 8 hetes kutya etetésére. A tápot kicsit feldobhatjátok vele, de nézd meg, hogy mik vannak benne, (szalonnabőr, zsír...) ezek még erős dolgok egy kiskutya gyomrának.

2009. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerencsére éjjel 2-szer is felkeltett minket játszani, úgyhogy én is remélem csak megterhelte a gyomrát. Most viszont eléggé fáradnak tűnik bár 9 óra körül sokat rohangált:)

És a beáztatott tápból mennyit adjak neki?

2009. márc. 29. 10:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a tájékoztatót. Rá van írva, hogy hány kilós kutyának mennyi a napi adagja. Azt oszd fel 3-4 adagra és úgy add neki. (bébitáp legyen és a kutya fajtájának megfelelő)
2009. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
15 db ez per nap vagy alkalom? Sajnos kimért formában vettem nincs tájékoztatója. Egyébként Purina DC. Junior.
2009. márc. 29. 11:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy egy csecsemő sem ehet azt, mint egy bányász!!!

Csak kölyöktápot adj neki!

Az étkzés gyakoriságáról pedig sokszor volt szó, keress rá!

2009. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még Puppy-t kéne kapnia! A junior tápok általában 5 hónapos kortól adhatóak.
2009. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ilyenkor még fél óra fentlét, 2 óra alvás a jellemző
2009. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
igen,ilyenkor még sokat alszanak.nem mondta a "tenyésztő" akitől hoztátok hogy mit evett?tanácsot nem adott?beáztatott kölyöktápot adj neki,nálunk most voltak kicsik(yorkik),én adtam neki beáztatott tápot legfőképp,konzervet is(persze jo minőségőt),de kaptak főtt csirkemellet is,sajtot is.
2009. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!