Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle mennyire okos?...

A Beagle mennyire okos? Szerintetek érdemes vele kutyaiskolába járni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos beagle kutyusom. Az alap dolgokat már tudja(ül,fekszik,marad stb.)mostantól lehetne kutyasuliba járni vele.De sok helyen azt írják hogy a beagle nem a legokosabb fajta.Szerintetek hasznos lenne neki a kutyaiskola?
2011. júl. 1. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem szeretem az általánosítást! A kutya aszerint viselkedik, amennyire a gazda időt fordít rá! Ha sokat foglalkozol vele, elsajátíthat egy csomó mindent. Csak rajtad múlik! Ha úgy látod, hogy fogékony, akkor vidd suliba! Én kevésbé okos kutya esetében sem adnám fel! CSak azon múlik, mi mennyire akarjuk, és milyen jól csináljuk!

Azon kívül minden kutya más képességű, egy fajtán belül is!

2011. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne hasznos dolog? Nem vagyok szakértő, de sztm bármilyen fajtájú kutyát lehet kutyasuliba vinni.
2011. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen tanul nem buta!Minden válaszoló,tisztelet a kivételnek szidni fogja a fajtát!Nekem kettő van,mind a kettő díjnyertes...Az egyik még csak egy versenyen volt,de ő nem is megy többre egy darabig mert gyógyulási folyamat alatt áll...(beleszaladt egy szömörcebokorba)A másik kutyusom viszont már rengeteg versenyt nyert,őt én tanítottam sosem voltunk kutyaiskolában,a pályát téglákból fadarabokból építettem fel a kertünk végébe,szakadó hóesésben is küzdöttünk,aminek meg is van az eredménye...Sosem szabad elhanyagolni,mert ha megtanítod,de sosem alkalmazod azt amit tanult,akkor egy pár év után elfelejti,de hamar visszaszokik!

Figyelni kell arra hogy határozott légy vele,és ne az egész család kezdjen neki dirigálni,mert abba belebolondul szerencsétlen kutya,ha mindenki másképp akarja nevelgetni,tanítani.

Okos kutyák,ha segítség kell írj nyugodtan egy üzit bármikor és segítek:)

2011. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

11:39-es vagyok.

Azt elfejtettem mondani,hogy a kutyaiskola ettől függetlenül hasznos dolog,vidd el!!:)

2011. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A beagle középtermetű kopó-féle vadászkutya, az egyik legősibb vadászatra tenyésztett fajta.

intelligens, jó idegzetű eb, melyet végtelen türelem és a gyerekek rigolyái iránti megértés jellemez.

Gyorsan és könnyen tanul, feltéve, hogy pozitív megerősítést kap. Ez alatt azt kell érteni, hogy a túlzott fegyelmezés, a következetlenség a beagle-ből konokságot, makacsságot vált ki.

igényli a mozgást a „vadászatot”.

2011. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Találtam egy ügyességi vizsgát: http://www.youtube.com/watch?v=_rBnUxWpTaE
2011. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal 7 hónapos kor előtt nem szoktak kutyaiskolába vinni kutyát, de utána mindenképp érdemes lenne járni vele.

Igazából én sem lettem meggyőzve az elmúlt évek alatt, hogy a beaglek milyen okosak, de ez nyilván abból is fakad, hogy a kopóknak nagyon erős a szaglásuk. Emiatt szerintem nehezebben fegyelmezhetőek, a behívás sem olyan egyszerű, de egy következetes, tekintélyt parancsoló gazdinak ez nem okozhat gondot.

Sok sikert nektek! Ja, és a kutyasuli nagyon jót tesz a kutya-gazdi kapcsolatnak, mindketten jól fogjátok érezni magatokat.

2011. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
2011. júl. 1. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintemattól függ mennyire foglalkoznak vele. az én beagle-m nagyon okos tud minden félét és lehet taníttani, de érdemesebb korán elkezdeni,hogy jól betanulja... Szóval szerintem érdemes!
2011. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenképp vidd suliba, ha van rá mód. Nem buták egyáltalán csak makacsak kissé, és szeretnek az orruk után menni. Ezért is fontos, hogy egy stabil kutya-gazda kapcsolatot alakítsatok ki, nem véletlen, hogy minden harmadik elveszett kutya beagle... nálunk a környéken nagyon sok beagel van, sokuk "öleb" gyanánt idős néniknél, persze megnevelve nincsenek, úgyhogy mindig pórázon vannak, "mert nem jönnek vissza". Úgy sajnálom őket, ilyen nagy mozgásigényű, futkározós, játékos kutyusok, és sose játszhatnak egy jót szabadon. :(
2011. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!