Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért ölik meg más...

A kutyák miért ölik meg más kutyák kölykeit?

Figyelt kérdés

Elég brutális dolog történt itthon. Két hét különbséggel született a két kutyámnak kölykei. Kint voltam a fiammal az udvaron az egyik anyakutyánkkal, és addig a másik anya átment a másik alomhoz, ahonnan elvitt egy kölyköt és megevett. :( Miért tette ezt?

(Nem hallottam semmit, mert mellettünk építkeznek és füvet is nyírtak.) :(

Miért csinálnak ilyet a kutyák? Hallottam már erről, hogy tehetnek ilyet, de ez miért van? Sosem gondoltam volna, hogy ez ennyire biztos.


2011. jún. 28. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet,hogy életképtelennek érezte
2011. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden fajtánál van ez így, mi sokszor pakolgatjuk szukák között a kölyköket ha pl az egyiknek kevés a teje és van másik alom is éppen akkor simán átteszünk néhány kölyköt a másik szuka alá.

De alapvetően farkasoknál csak az alfa nőstény szaporodhat és ha egy másik is megellik akkor annak a kölykeit a falka túlélése érdekében elpusztítja.

szoptatós szukákat soha nem szabad együtt hagyni, nem csak a kölyköket de egymást is bánthatják még akkor is ha előtte nagyon jóban volt a két szuka.

2011. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Éhes volt. Mennyi kaját adtál előtte neki?
2011. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A rangsorban magasabban levő nőstény ette meg az alárendelt kölykét. Akár az összeset is kivégezhette volna.

Olvastam, hogy ez farkasoknál törvény: ha több alom van egyszerre, az alacsonyabb rangú kölykeit kivégzi a felsőbb rangú. Ezzel biztosítja a falka, aki együtt neveli a kölyköket, hogy mindenkinek jusson elég táplálék. Olvastam egy könyvet, ahol az írója szintén így járt, csak ott az összes kölyköt megölte a másik anyakutya. És látta rajta, hogy nem örömében tett ilyet. Később utánaolvasott és megértette, hogy ez farkastörvény. A hiba akkor történt, amikor 2 nőstény ellett le közel egyszerre. A természetben általában egy falkán belül csak az alfa nőstény párosodhat. Az alárendelt nőstény max. elvándorol és új falkát keres magának, de elvileg nem szaporodhat. Ha mégis megtörténik, megölik a kölykeit.

Úgyhogy ne haragudj a kutyára, csak a törvény szerint tett. Mostantól viszont zárd el a kölyköket tőle, amíg nagyok nem lesznek, mert a törvény szerint a többit is meg kell ölnie.

Akkor leszünk jó gazdák, amikor megértjük, hogy a kutya kutya, kőkemény farkasősökkel és nem kisbaba és nem ember. Ha ezt tudjuk, nem fordulhat elő, hogy a kisgyermekünket felfalta a kutyánk, mert tisztában vagyunk vele, hogy a kutya nem bosszút áll féltékenységből, hanem egy nyávogó csecsemőre beindul a vadászösztön: állatnak nézi.

Te megkaptad a leckét, ahogy én is, mostantól jobb gazda leszel.

2011. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem éheztetem a kutyáimat. Eleve a vemhesség és szoptatás alatt többet kapnak, ráadásul igényesebbet is, mint normál esetben.

Nem igazán tudom még most sem elhinni, mert eleinte, mikor a kutyám érdeklődött a másik alom iránt, azt hittem, csak azt hiszi, hogy a saját kölykei vannak ott, és magához akarja cipelni. Aztán ma jött a pofára esés,hogy amiről már hallottam az valós lehet. :(

Így most már csak egy kicsinye maradt annak a kutyámnak. 5 napos. Remélem nem gyullad be anyának a cicije.

Pedig az elején még arra gondoltam, hogy átviszek a másik alomból hozzá, mert ott viszont 7 kiskutya van, és megterhelő lehet ennyit etetni.

De így már nem kockáztatok. Ki tudja, eldurran neki is az agya...

Köszönöm még egyszer a választ, ezután majd jobban figyelek, megkaptam a leckét, bár szomorú!! :( :(

2011. jún. 28. 12:26
 6/9 anonim ***** válasza:

mivel valószínűleg ő az alárendelt szuka ezért nem hiszem, hogy gond lesz. szerintem nyugodtan áttehetsz néhány kicsit. Vidd oda a kölyköt és nézd meg megmorogja e vagy mit szól hozzá.

Nálunk is van most úgy alom, hogy a barátnőm a 10 es almából át hozott néhány kölyköt mert nekünk csak 2 van és az ő szukájának nincs elég teje.

Ha nem fogadná el akkor figyelj oda , hogy mindig azt a cicit szívja a kicsi amelyik a legjobban telített ha ez nem megy mert azért ennyi tej neki tényleg sok akkor fejd le a szuka tejét minden szoptatás után nehogy begyulladjon. Mondjuk erre a sok kölyök se garancia mert én fejtem már olyan szukát akinek 12 kölyke volt de olyan sok teje, hogy már teljesen becsomósodott az egyik cicije.

2011. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a választ már leírták.

De egy kis OFF.:


Miért kell ivartalanítani a kutyánkat???

kutyák ivartalanításának rengeteg előnye, és csak néhány kisebb, vagy ritkán jelentkező hátránya van. Az országoskutya populáció szempontjából a leglényegesebb, hogy az ivartalanított kutyáknál nem kell számolni a nem kívánt szaporulattal, így csökkenthető a gazdátlan, kóbor, vagy menhelyeken sínylődő kutyák száma. Ez mind állat-egészségügyi,mind közegészségügyi szempontból kívánatos, hiszen a kóbor kutyák mind háziállatainkra, mind embertársainkra komoly veszélyt jelenthetnek (pl. kutyatámadások, férgesség stb.). Ha egyéni szinten nézzük az ivartalanítás egyik előnye akkor is az, hogy megszüntetjük az ivartalanított kutya nemi aktivitását, a szuka kutyák soha többé nem tüzelnek, nem vonzzák a környékről a kan kutyákat, és elkerülhetjük, hogy, ha nem vigyázunk eléggé, 5-10 kiskutya elhelyezéséről kelljen néhány hét alatt gondoskodnunk. A kan kutyáknál az ivartalanítás előnye, hogy a kutya nyugodtabb lesz, csökken az agresszivitása, elkerülhetjük a más kan kutyákkal történő verekedéseket, kevésbé lesz hajlamos a szökésre, csavargásra, és kevésbé jelölget, nem teszi tönkre vizeletével kertünk növényeit. A kutya szempontjából az ivartalanítás legfőbb hozadéka, hogy nagyon sok betegségtől megóvhatjuk őket, jelentősen növekszik az ivartalanított kutya átlagos élettartama.Milyen betegségektől óvhatjuk meg az ivartalanítással kutyánkat?Az ivartalanított szuka kutyáknak biztosan nem lesz gennyes méhgyulladása (akkor sem ha csak a petefészkét



távolítjuk el,mert a méh gyulladása, csak a petefészek által termelt hormon hatására alakul ki), biztosan nem lesz petefészek-daganata, nem lesz álvemhes, és ha idejében ivartalanítjuk nagy eséllyel megóvhatjuk a későbbi emlődaganat kialakulásától. Főleg az utóbbi betegség, az emlődaganat szempontjából lényeges, hogy azivartalanítás az első tüzelés előtt, lehetőleg 3-6 hónapos kor között történjen. Az első tüzelés előtt ivartalanított szuka kutyának csak 0,5% esélye van arra, hogy később emlődaganata fejlődik. Az első tüzelés után ez 8%-ra ugrik, míg a 3. tüzelés után, vagy a nem ivartalanított kutyáknál ez az arány 30%-ra emelkedik, tehát az emlődaganat minden 3. szukánál kialakul.

2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt esetleg megtudod csinálni, hogy kiviszed az anyakutyát, és a másik alomból átteszel 1-2 kölyköt, hagyod a kiskutyákat együtt, egyedül amig átveszik a másik , és az alom szagát. Akkor már nagy az esélye, hogy az anyakutya elfogadja az idegen kölyköt.
2011. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Tudom, hogy ez egy régi kérdés, de szeretném elmondani amit pár napja tudtam meg egy neves tenyésztő barátomtól. A farkasok tényleg melegszik az alárendelt szukák kölykét, de a kutyák nem!!!! Valami próbáléma van sajnos az ilyen kutyák fejében, valószínűleg közelebb áll a farkasokhoz, mint a kutyákhoz, vigyázni kell velük, mert később a családra is rá támadhat, ha úgy gondolja.
2014. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!