Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet nem megszeretni...

Hogy lehet nem megszeretni egy kutyát?

Figyelt kérdés

2 éve halt meg a kutyám és én soha többet nem akartam kutyával egy portán élni, viszont tegnap a testvérem hazahozott egy kölyköt úgy, hogy meg sem kérdezett. Azóta folyton bőgök, már azon aggódok, hogy elüti egy autó, beteg lesz, meghal, stb.

Nem akarom annyira megszeretni, mint amennyire az én kutyámat szerettem.


2011. jún. 28. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valahogy érd el, hogy lerágja a lábad
2011. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Doruss ***** válasza:

Miért nem akarod megszeretni?

Mikor meghalt a kutyám, én is úgy éreztem, hogy soha nem fogok másik kutyát úgy szeretni, mint őt. Azért, mert úgy gondoltam, egy új soha nem pótolhatná a régit.

Aztán rájöttem, hogy semmi baj nincs azzal, hogy a másikat úgyanúgy szeretem, mint az előzőt, mert attól még az előzőnek is őrzöm az emlékét, és soha nem fogom elfelejteni.

Nem ez a baj, hogy félsz, hogy a helyébe lép? Tovább kell lépned. Ezt nyugodtan megengedheted magadnak.

Vagy attól félsz, hogy megszereted és ő is elpusztul? Hiszen még kölyök. A lényeg, hogy szeresd és foglalkozz vele sokat, hidd el, nincs más megoldás. Számomra legalábbis lehetetlen egy kutyát nem szeretni.

2011. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dorussnak nagyon igaza van!

Mikor az előző kutyám meghalt, szürkeség vett engem körül a szomorúság miatt. Hiányzott egy olyan társ, mint a kutya. Végül 1 hónap után szereztünk is egy kutyát. Azért ilyen sokáig kellett várnom, mert épp a vizsgára készülődtem és nem akartam, hogy egy kölyökkutya nagyon lefoglaljon engem, mert akkor nem tudok a tanulásra figyelni. Bár az új kutya nem pótolja az előzőt, úgy értem, más a természete, az intelligenciája, gondolkodás meg ilyenek, azért nagyon is szeretem őt. Most is velem van, mindig boldoggá tesz engem. Tudja ő is ösztönösen, hogy az előző meghalt, mert kölyökként érezte a szagát a konyhában meg az udvaron.


Aki nagyon szereti az állatokat, az nem tud meglenni állat nélkül.

2011. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, félek, hogy majd megszeretem és meghal ő is.

A kutyám is olyan hirtelen halt meg, 8 éves volt, semmi baja nem volt és egyik napról a másikra történt az egész. Kb. 5 órán át haldoklott, kihívtunk 3 állatorvost, de mind azt mondta, hogy nem lehet rajta segíteni, összeomlott a keringése. A végén már nem bírtam vele lenni, adtam neki egy puszit, megsimogattam, felrohantam a szobámba és csak bőgtem. Azóta is lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem maradtam vele.

Persze tudom, hogy az sem jobb, amikor évekig szenved egy kutya...

2011. jún. 28. 10:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez ismerős,én is így vagyok. Az én kutyámat babézia vitte el,mert későn vettem észre. Most van egy másik kölyökkutyám,és ha kicsit többet alszik,már aggódom is. Felszereltem nyakörvvel, cseppel,fújós irtóval. Szerintem az természetes :)
2011. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meg az azt megelőző napon, amikor meghalt, hozta nekem a labdáját, hogy játsszunk, én meg elküldtem és nem foglalkoztam vele, rohantam be a házba, mert rossz kedvem volt az iskola miatt. Emiatt is lelkiismeret-furdalásom van.


Tudom, hogy túl kellene lépnem rajta, de egyszerűen nem megy.

2011. jún. 28. 10:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő is nagyon beteg lett egyszer egy kullancstól, még csak 6-7 hónapos volt, de szerencsére még épp időben értünk az állatorvoshoz akkor.
2011. jún. 28. 10:27
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek úgyis megszeretem, ha nagy állatbarát vagyok?

Mert hívott a tesóm, hogy menjek vele nyakörvet, pórázt, tálakat meg játékot venni neki, de azt mondtam, hogy nem megyek.

Amúgy biztos teljesen más természetű lesz a két kutya, az enyém német juhászkutya volt, ő pedig beagle.

2011. jún. 28. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor kutyát vállalunk, el kell fogadni a természet törvényét, hogy ők hamarabb elmennek mint mi. Egyszer mi is eltemetjük a szeretteinket, idősebb rokonokat, szülőket. Ez a természet rendje. És csak a jóra, és szépre szabad utána már emlékezni.
2011. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, de 9 évesen még erre nem gondoltam. Most pedig épp emiatt nem akartam kutyát. Igaz, hogy ez nem az enyém, de akkor is..
2011. jún. 29. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!