Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 61. napja vemhes...

A kutyám 61. napja vemhes mikor várhatom a fialását?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A kihordási idő kb. 63 nap. Normálisnak számít az első fedezés időpontjától számított 58. napon bekövetkező ellés. Toleráns határidő a 70. nap, de a 65-től már állatorvossal folyamatosan konzultálni célszerű.

Ellést megelőző napokban a hőmérséklet leesik kb. 37.2 - 37.5-re (végbélben mérve). Az ellés megindulásának biztos jele, ha a hőmérséklet tartósan (kb. 3-4 órán át) 37 fok alatt marad. Jellemző még az újságpapír tépése, fészekrakó ösztön. Az ellés megindulásakor a szuka elkezd intenzíven lihegni, remegni. Ez több órát tarthat, és vajúdási szaknak hívjuk. Normális esetben ez a szakasz 6-10 órát tart, s csak ezután indul meg a kitolási szakasz. Ezt igen könnyű felismerni arról, hogy a kutya úgy csinál, mintha kakilnia kellene. Ekkor türelmesen várjuk a kiskutya megjelenését. Minden kölyökhöz tartozik külön burok, köldökzsinór és méhlepény. A magzatvíz általában elfolyik. Ez tényleg vízszerű folyadék. Ezt követi a magzat világra jötte. A víz elfolyásától számított 1.5 - 2 órán belül meg kell jelennie a magzatnak, ha nem állatorvoshoz kell fordulni!


Az első kölyök megszületése előtt oxytocint adni tilos, ugyanis méhrepedést kaphat az anya és elpusztul!

Ne hagyjuk, hogy a méhlepényeket az anya megegye, mert hasmenést kap tőle! Számoljuk, hogy minden magzattal kijön-e a placenta, ha nem szólni kell az orvosnak az ellés végeztével, mert akkor ad majd injekciót, hogy kijöjjön, ugyanis a bentrekedt méhlepény gyulladást okoz, elpusztulhat az anya és a kicsinyek is.

2011. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az én kutyámnak ez lesz a 3. fialása és 61 napja terhes de én a kutyát mán ugy kaptam hogy mán túl volt a 2. fialáson és azért nem tudom hogy hanyadik napon fial
2011. jún. 23. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:
pfff...pffff...
2011. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!