Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeaux-i dogot lehet parkosí...

Bordeaux-i dogot lehet parkosított kertben tartani?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet rászoktatni kiskorától arra,hogy ne bántsa a növényeket?Mennyire taposná ki a gyepet, mert állítólag nem túl rohangálós fajta. Az biztos, hogy nagyon szeretnék kutyust, de a kertészkedés is a mindenem.
2009. márc. 15. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keríts neki el egy részt.

Ha kölyökkutyát veszel, az az első 2 évében tuti, hogy lerág, kiás, összerohangál mindent. Ez természetes, vele jár, nem lehet kordában tartani, mert kölyök.

Vehetsz, vagy hozhatsz menhelyről idősebb kutyát, akinek ez nem szokása. Ahogy felnőnek a kutyák nem lehet teljesen fajtához kötni, hogy ő is szeret-e "kertészkedni" vagy kinőtte. Ha 2 évesnél idősebbet veszel/hozol menhelyről, akkor arról már tudni lehet, hogy hogyan viszonyul a növényekhez.

2009. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek a fenti válaszadóval! A kölyök nevelése során lehet, hogy újra kell venned és telepítened mindent, de egy felnőttnél már tudható, van-e ilyen szokása vagy sem. Az pedig nem igaz, hogy a felnőtt kutya már nem szokik meg, ezt csak olyan mondja, akinek nem volt még beofgadott kutyája, vagy aki annyira nem ért hozzá, hogy hiába volt, képes volt azt is elrontani :)
2009. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem vannak bordeaux-iaim, amit én tapasztaltam, az az, hogy ahol ők vannak ott fű nem terem. :) :D

Igaz, hogy nem nagy mozgásigényűek, de szeretnek heverészni, és kifekszik mindenhol. A virágokat viszont nálunk nem bántják, esetleg ha pici a növény akkor kitapossák.

De! Nekem a legidősebb 3és fél éves, az szeret ásni rendesen!

Véleményem szerint akkor rágják, tépik a virágokat, ha unatkoznak, ha egyedül vannak.

Ha van kedved látogass el a fajtamentők oldalára, nagyon sok szép, kedves bordeaux-i van náluk, akik szerető gazdira várnak. [link]

Üdv és sikeres kutyaválasztást!

2009. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2009. márc. 16. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!