Mi a véleményetek ha a kutya azt kapja enni mit a gazda eszik (levesek, kenyér stb)?
A cellulózt mi sem tudjuk lebontani.
A nagyon fűszeres tényleg nem tesz jót neki, a kutya alapban húsevő. Én pl főzök nekik. De tápot egyáltalán nem adok. Teli van nyomva sok szarral. Én nem adok ki ezreket a szarért,inkább tizedannyiból etetem hússal.
20:08.!
de az természetes és nem egy agyonsózott, fűszerezett zsíros levest adsz neki amit megsúgok elv nekünk se túl egészséges :D ja és a lovakat sem etetjük kockacukorral..
kedves 20:08 ez teljesen normális. A húsevő állatok is eszenek "zöldet". Füvet,gyümölcsöt.
és első és nem utolsósorban az elejtett növényevő állatok gyomortartalmát. Abból (a növényevő által félig megemésztett zöldből) tudják a legtöbb vitamint kivonni,hiszen ott a cellulózláncok egy része már felbomlott a növényevő emésztése alatt.
Tehát ezen nincs miot csodálkozni. Igen a húsevő eszik zöldet is.
De nem gulyáslevest, nem kenyeret és nem rakottkrumplit.
a keményítő is SZÉNHIDRÁT és a cellulóz is szénhidrát de a keményitő NEM CELLULÓZ!
egy kis kutya enzimtan:
A kutya napi gyomornedvtermelése a fajtától és a takarmány minőségétől függően testtömegkilogrammonként 20-50 ml (BOKORI, 1993).
A pancreasnedv tiszta vízhez hasonló folyadék, a benne lévő nátriumhidrokarbonát hozzájárul a savanyú kémhatású gyomortartalom semlegesítéséhez.
A hasnyál fehérjebontó enzimei a tripszin, kimotripszin, elasztáz és a karboxipeptidáz. A zsírbontó lipáz aktivitása kutyában különösen kifejezett. Túl sok zsír etetése esetén azonban az emésztés során felszabaduló zsírsavak egy
része a pancreasnedv nagy nátrium-hidrokarbonátjával szappant képez (HEGEDŰS, 1995). A szénhidrátbontó enzimek közül kutyában az alfa-amiláz a legjelentősebb.
A bélnyálkahártya által termelt enzimek az aminopeptidáz, diszacharáz, a maltáz és a laktáz. A laktáz újszülött húsevőkben körülbelül 3 hétig termelődik, felnőtt korban viszont csak nyomokban fordul elő. Ugyanakkor maltáz és
szacharáz fiatal kölykökben nem termelődik. A szacharáz-aktivitás idős kutyákban - más fajokhoz viszonyítva - gyenge (BOKORI, 1993).
A vastagbélben élő baktériumok bizonyos mértékig képesek a fehérje- és rostmaradványok egy részének bontására, az általuk termelt enzimek közül a celluláz és a pektináz enzimnek van a legnagyobb jelentősége. Ezeket a kutyák
nem képesek saját maguk előállítani (BURGER-BLAZA,1988). A
vékonybélben le nem bontott szénhidrátokat a húsevőkben is ezek az enzimek bontják szerves savakra és gázokra, illetve a lebontatlan fehérjék és a vékonybélben termelt nyálka lebontásában is részt vesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!