Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám harap (dál), mit...

A kutyám harap (dál), mit csináljak?

Figyelt kérdés

11 hetes beagle, értem én, hogy kicsi, fogzik, játszik, de egyre erősebbeket harap.

Szobában van tartva, és van egy 2 éves fiunk is, nem jó móka, mikor őt is harapdálja...

Már néha vérzik is, azonban egyértelműen játszani akar... Ha a szájába adunk valamit, amit haraphat, kb 2 percig jó, aztán folytatja.. Ha az orrára koppintunk, észre sem veszi. Ha meg felsikítunk, az esetek 20%-ában abbahagyja, de ez is egyre kevésbé érdekli.

Mivel lehet erről leszoktatni?:(


2009. márc. 11. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

9-10 hetesen, az egyik első amit akiskutyának érdemes megtanítani, az a "nem". Én az enyémeknek elkapom a grabancát, elhúzom, és mondom a nemet. Néhány kísérlet után, már érti a nemet, csak még próbálkozik.

Ha mindíg konzekvensen, ahogy elkezdi, vagy kezdené mondod neki, nagyon hamar megtanulja. Amit még csinálok, az rögtön utána figyelemelterelés, tehát ha meghátrál azonnal adok neki valami játékot, rongyot, játszom vele 10-15 másodpercet.

Másik megoldás: ha jutalomfalattal tudja már az "ül"-t (11 hetesen az enyémek már igen) akkor ahogy látod, hogy elkezdené, akkor azonnal leülteted, jutalomfalat. Ehhez azonban az kell, hogy tele legyen gyümölccsel, husival a zsebed. :)

2009. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ:)

Az "ül" már neki is megy, és a "nem" is, de az utóbbira ezügyben nem hallgat, leginkább csak ha mást rágcsát, pl kábel ruha, stb..

Az ültetős módszert kipróbáljuk:)

2009. márc. 11. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


pár hetesen még élesen él bennük az amit a mami és a tesók tanítottak, ezért ha harapdál visíts fel (mint egy kutya)aztán mond hogy nem, vagy fúj vagy amit tiltásnak használsz.


Ezzel megerősíted azt az információt számára hogy amit tett az neked nem jó, és nem kívánatos.

2009. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is beaglem van és ő is ha elkapja a játék héve akkor harapdál , hiszen kutyaiskolába is jár és amikor el van engedve akkor is a barátaival mostanába egyre inkább harabdálják egymást.És ez sokszor előfordult már amikor velem játszott is de ha rászólsz hogy NEM akkor nekem legalábbis rögtön abbahaggya.
2009. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!