Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért nem kezdte még...

A kutyám miért nem kezdte még el az ellést és mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kutyám a 64-65 napon jár a vemhességében míért nem kezdte még el az ellést és mi a teendő ilyenkor?
2009. márc. 11. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
állatotvoshoz vinni.lehet,hogy meg kell császározni,de az is lehet ad még neki pár napot!biztos,hogy jól számoltad?
2009. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Orvos.

Biztos, hogy vemhes és nem álvemhes? Van magzatmozgás? Látta egy hete az állatorvos, hogy felkészítse az ellésre? Esett a testhőmérséklete? Van előteje? Tudod, hogy mit csinálj, ha valami probléma adódik közben?


(Soha nem értem miért szaporítanak, akik nincsenek rá felkészülve)

2009. márc. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de igazat adok az előttem szólónak: ha már vemhesíted a kutyádat, miért nem előre tájékozódsz?

Ha teljesen biztos, hogy túllépte a vemhességi időt és nincs jele az ellés beindulásának, akkor haladéktalanul keresd fel az állatorvost, mert lehet, hogy probléma van. Az se hátrány egyébként, ha van a kutyának egy olyan helye, ahová elvonulhat és ahol biztonságban érzi magát, nem zavarjátok. A kutya se szereti, ha nagyközönség előtt kell ellenie.

Biztos vagy benne, hogy az ellésnek semmi jele? Nem indult be a vajúdás, csak a kölykök nem tudnak megszületni? Ebben az esetben a kutyád élete is veszélyben van, nem csupán a kölyköké. Szerintem ne várj, menjetek el állatorvoshoz. Ha nincs semmi gond, akkor is faggasd ki, mi a teendőd, hiszen gyakorlatilag bármely pillanatban érkezhetnek a kiskutyák.

2009. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
(Ki a franc kérdezett hülye állatvédőket?) honnan veszed hogy én szaporítok ,tenyésztő vagyok már többször ellet a kutya törzskönyves, tenyészszemlés ,szűrt jó vérvonalú még sohasem volt ilyen probléma egyik kutyámmal sem ezért nem vagyok felkészülve erre a helyzetre száz százalékosan ,de itt csak a szaporítókat és a korcs kutyásokat ismerik itt nem lehet jóakarattal válaszolni?
2009. márc. 11. 09:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én 8.46

Válaszoltunk jóakarattal, hogy: orvos.

(Egyébként semmi közöm az állatvédelemhez)

Azt nem értem, ha tenyésztő vagy és mostanra számítottál az ellésre akkor ott kéne, hogy legyen a telefonodban az orvosod száma, akit állandóan hívhatsz, mert ő is tudja, hogy jön egy alom.

Miért nem őt hívod?

2009. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az orvossal meg van beszélve hogy majd kijön az oxytocin injekciót beadni a szukának ha szükséges az első kölyök megszületése után de ezzel is felhívom valószínűleg ha délig nem indul meg az ellés
2009. márc. 11. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is kérdeztem, hogy esett-e a hőmérséklete? Ha esett és még semmit nem látsz akkor szerintem ne várj délig, hanem hívd most. Azért van, vagy mi a csuda.
2009. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem mértem most a hőmérsékletét viszont intenzíven liheg
2009. márc. 11. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor figyelj mikor kezdi feszíteni a hasát. Ha az első feszítések után 1 max. 2 órán belül nincs kicsi, akkor doki!

(Lehet, hogy elszámoltad magad és minden rendben lesz.)

2009. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
majd írj,hogy mi volt.
2009. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!