Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha ugrál néha nem a kutyám,...

Néha ugrál néha nem a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kutyám nem ugrál hogyha apa,anya,én,bátyám,barátnőm van a kertben de mihens valami ismeretlen ember vagy kevésbé ismeretlen ember jön arra már rögtön ugrál és ez néha kellemetlen helyzetben is hozhat,de nem ez a léyneg hanem az hogy ez miért van és hogy szoktasam le róla?LÉCCI SEGÍTSETEK
2009. márc. 10. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az állatoknak is van személyisége, szerintem azért csinálja, hogy megkedveltesse magát.

Az én macskám pl mikor apám hazajött a telekről, akkor elkezdett sántítani. Nagyon aggódtunk, de észrevettük, hogy csak akkor sántít, mikor az apám is ott van. Egyszerűen csak sajnáltatta magát, hogy ő is megkedvelje.:)

Leszoktatni erről nem lehet, hacsak nem csapsz rá egyet ilyenkor mindig, de az senkinek sem jó.

2009. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi,hát igen mindig nagyon boldog hogyha valaki új ember jön de azért remélem valahogy letudom szoktatni:ha valaki azért tudja h h lehet leszoktatni várom! :D
2009. márc. 10. 21:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Sehogyse lehet. Kutya, és a kutyáknak szokásuk ezt csinálni.
2009. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor vendég jön hozzátok, szólj neki, hogy semmiképp se simogassa, amíg ugrál, rá se nézzen, tekintse levegőnek a kutyát. amikor nyugton marad, lehetőleg ülésben, akkor jöhet a simi de abban a pillanatban, ahogy feláll vagy ugrik, azonnal vége. Rásegíthetsz a dologra ha rászólsz, miközben ugrál de ezt csak ügyesen, mert ha nem reagál te meg egyre hangosabban üvöltözöl, az csak ront a helyzeten.
2009. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
38%
Ha néha nem a kutyád, akkor ne foglalkozz máséval!
2009. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

zabálom a humorod kedves utolsó...

:)

2009. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:D,kk és köszi
2009. márc. 11. 08:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baja. Az én kutyám tacskó és spániel keverék, és annyira örül nekünk, hogy ugrál meg belekapaszkodik a lábunkba.A kis bokanyilkos. :)XD.Szerintem nem szabad ilyenkor megütni, mert csak szeret téged.Pl.Az én kutyám mindig beledörgölődzött a szar.. és utánaolvastam és azt írta,hogy ez náluk természetes dolog úgyhogy szerintem nincs semmi dond! :)XD
2009. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar,de apa azt mondta hogy azonnal szoktasam le róla, mert tényleg nagyon aranyos meg minden csak amikor fehér gatyával vlaki bejön és a kutyámmeg a sáros mancsával ráugrik hát..
2009. márc. 11. 11:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt olvastam több helyen is, hogy meg kell kérni a vendégeket, h amikor megjönnek, ne figyeljenek a kutyusra....forditsanak neki hátat és ne fogalkozzanak vele..majd ha a kutyus megnyukszik, akkor üdvözöljék! Ez hosszab időbe is telhet mig megtanulja, de hát...gyakorolni kell, és biztos meg lesz az eredménye.

És esetleg ismerősöket megkérhettek, h jöjjenek hozzátok, h tudjátok gyakorolni a kuytával..persze nem kell minden nap...


Ja és kérjétek meg őket iylenkor, h ne fehér nadrágba jöjjenek :)))

2009. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!