Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis testű vagy nagy termetű...

Kis testű vagy nagy termetű kutya a jobb?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A keresőbe írdd be, ez egy túltárgyalt téma, de azért tudd, nem mindegy, hogy milyen célra kell a kutya, és hol fogod tartani.( Kertes családi ház, vagy "dominó-ház")

Javaslom még a kutyás könyvek tanulmányozását,mert úgy látom, hogy elég nagy nálad a homály.

Pl.:Kutyák és tények

2009. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem ez egy nagyon jó kérdés, mert hihetetlen különbségek vannak a nagy és a kistestű kutyák között. Ezt tapasztalatból tudom mondani, mert nekem van egy 8 éves dog/bullmasztiff keverékem (Döme), aki kan. Egy tőle származó alomból Döme és schnauzer keverék szuka, egy fajtatiszta boxer, és egy törpetacskó keverék szuka, aki nem több 9 kilónál. A pici vacak többet ugat, mint a 3 nagy együttvéve, sokkal akaratosabb, előbb odakap, a nagyokhoz képest idegbeteg. Imádom őt is, de ő olyan "babázós" kutya, pont a termete miatt kényezteti, óvja mindenki, velünk alszik, pedig kertes házban lakunk, míg a nagyokkal inkább baráti a viszony, pedig ők be sem jöhetnek a lakásba.Lehet hogy bennem van a hiba és rosszul nevelem őket. Amúgy rajongok a nagytestű kutyákért, ha voksolni kell, én rájuk szavazok, minél nagyobb, annál jobb. Sokkal könnyebb tanítani őket, szófogadóbbak, engedelmesebbek, kezelhetőbbek, kiszámíthatóbbak.
2009. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a nagykutyánál nem csak a hely fontos hanem hogy sokat eszik, egy nagytestüt etetni is kell. ja és nagyot piszkít amit meg takarítani kell az udvarbol vagy a szomszéd elöl.
2009. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól fögg, hogy milyen lakásba vagy házba laktok.Vagy milyen környezetbe éltek. Ha mondjuk kertes házban és nagy a kert akkor nagytestű is jöhet.Ha pedig panel vagy kissebb kert akkor célszerű kissebb testű kutyust venni.Pl.:Yorksir Terrier, tacskó..............
2009. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi tetszik:D Én szeretek minden kutyát de mellém valahogy nem illenne egy csivava:D Én a közepes testű kutyákat választom persze ha nagy vagy kicsit tudnék csak választani biztos a nagyot választanám:D Hát panelba biztos kicsit választanék de kertesbe biztos nagyot vagy közepeset:) egyik se jobb a másiknál, ez emberfüggő hogy kinek mi tetszik.
2009. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább fajta szerint válassz, mert ez tényleg attól függ, hogy kinek mi tetszik, hol szeretné tartani. Ha mondtál volna fajtákat és hogy milyen célra kell, hol és hogyan tartanád, tudnánk segíteni, de így nem igazán.
2009. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!