Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmatások! Milyen egy dalmata?

Dalmatások! Milyen egy dalmata?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van sok info a neten de az csak elmélet..

Milyen a természete? Mennyit eszik? Nagy a mozgásigénye? És stb... minden érdekel :)


2009. márc. 10. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

nekem nincs dalmatám de az egyik barátomnak volt(nekem is de akkor még ovis voltam).elég nagy a mozgásigénye, végülis úgy mint a többi kutyának.okos, bármire megtanítható, szinte minden területen alkalmazható, akár vadász vagy munkakutyának is.viszont ezt nem tudom, de hallottam hogy öregkorukra megvakulhatnak és bolondok lesznek.de szerintem ez csak mese.a szocializáción múlik hogy milyen lesz.a dalmata olyan mindenes kutya.az hogy mennyit eszik..mihez képest.termetének megfelelő mennyiségű kaját eszik.biztos h nem yorki mennyiségűt.

2009. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem dalmatám van,aranyos,kedves,de ha többet szeretnél megtudni,inkább írj mailt,szívesen segítek.

2009. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem volt egy Dalmata kutyám. Pár éve sajnos meghalt, 13 évet töltött el mellettem. Hogy milyen egy Dalmata? Fantasztikus állat. Szörnyen barátságos, emberszerető, kedves, okos és persze szép kutyafajta. Életem egyik legboldogabb napjai voltak azok, amíg Ő velem volt. Igazi társ, igazi barát volt.
2009. aug. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én dalamatám szinte mindenkivel kijön okos és egyszerűen tökéletes kutya a mozgásigénye nagy nagyon nagy de ez természetes egy futni imádó kutyánál, ha esetleg meghalna csak is ilyen kutyám lesz egész életem végéig bár mgőrülnék hogy ha elveszíteném mert iszonyatosan hűséges,féltékeny,szeretetreméltó állat! De persze ez attól is függ hogy hogyan neveled...sőt a neveléstől fűgg az egész!Pl a baránőmnek pitbullja van és tök aranyos,barátságos azért mert sok szeretetek kapott nem bántották meg semmi ilyesmi!
2009. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A dalmata nagyon szép kutya, de nem mindenkinek ajánlatos.

Elég makacs, és ha egyszer vmiért megszidod azt nem felejti el egy jó ideig...

2010. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Neked 7 éve van dalmatám és nagyon makacsak és eléggé nagy a mozgásigényük. Kedvesek, aranyosak meg minden de ha ez lesz az első kutyád nem igazán ajánlom mert sokat kell vele foglalkozni. És nem esznek olyan sokat. Viszont nagy a szeretetigényük.

Naggyából ennyi. :D

2010. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!