Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám igaz,...

Mit tegyek, ha a kutyám igaz, hogy a pelusra pisil, de mindig oda ahol legelőször volt a pelus?

Figyelt kérdés
1 hétig egy helyen volt a pelus,kisebb nagyobb sikerrel oda is pisilt a kutyus.Aztán elkezdtem kifele húzni a pelust,és mindig az ererdeti helyre pisil. Nem akar kifele menni.
2009. márc. 6. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan hagytál ott szagmaradékot neki. Ha a pisi lecseppen (egy csepp is elég), akkor a kölyök oda megy legközelebb is, mert érzi az ammónia illatát. A pelus helyét mindig alaposan, ammónia mentes tisztítószerrel fel kell mosni. Ha nem akar a pelusra menni, akkor egy kis szaganyaggal (kicsit mártsd be e pisijébe) rácsalogathatod.

Véleményem szerint, amíg nem pontosan mindig a pelenkára ürít (az egy hét kevés) ne húzgáld a pelenkát sehova, hagy ott, ahol van, 1-2 hét múlva már lehet kijjebb tenni, majd teljesen ki a lakásból.

2009. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen...ez a baj a pelussal... egy fölösleges köztes állomás a szabatisztaság előtt, ami csak összezavarja a kutyust.


ha látod hogy megy a pelushoz tedd gyorsan át a másik helyre. Még jobb ha felkapod és leviszed, hogy meg tudja tanulni a lakásban nem szabad.


Ha naponta legalább háromszor de inkább négyszer kiviszed vissza kell hogy tudja tartani!

2009. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az első válaszolónak igaza lehet,hogy túl korán húztam arrébb a pelust és még nem szokta meg,de azthittem 1,5 hét alatt azért már megszokta.

A második válaszolónak: naponta 5 ször viszem le a kutyust sétálni,de így is bepisil a lakásba.

2009. márc. 6. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is itt tartok a pelussal.Olvastam egyre kijjebb kell tenni nekem megy a pelus után már kijjebb van,de mi van ha elérek vele az ajtóig és elveszem ?Ez egy hülye kérdés,de rá fog jönni hogy nincs pelus és neki csak lent szabad ezután?Én öblítős vízzel is fel szoktam törölni,domestosos,mosogatószeres víz után.Így nem érzi.
2009. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!