Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzásnak mondhat...

Tényleg állatkínzásnak mondható a fülkupírozás és a farokvágás?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam,hogy egyes kutyafajtáknál igenis javasolt pl. a fülkupírozás mert így a hallójárat megfelelően szellőzik,mivel a boxernek elég szűk,így hajlamos a gyulladásra. A farkuk pedig vékony,ostorszerű és nagy a valószínűsége,hogy hevesebb játékban eltörhet.
2009. márc. 5. 13:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%
Akkor olvass vissza és fogd fel miért egészségügyi célzatú a kupírozás. 100% hogy nem bünteti a törvény! Akkor nem csinálná MINDEN állatorvos, max néhány.
2009. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
33%

akkor tisztázzuk, hogy az esztétikai célú, vagy egészségügyi célú műtétre gondolsz. értelemszerűen az egészségügyit nem bünteti, de akkor meg miért lett feltéve a kérdés. nyilván nem arról van szó!

én is leírtam hogy az ESZTÉTIKAI célú csonkítás tilos. akkor mit kötsz bele, hogy ez egészségügyi? leírom még egyszer, hogy megérthesd: AZ ESZTÉTIKAI CÉLLAL TÖRTÉNŐ MŰTÉT TILOS!

2009. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
75%

Na akkor leírom kicsit bővebben (vagyis bemásolom), hogy MEGÉRTSD:


A kutyák különböző testrészeinek levágása, amire ma kozmetikai műtétként tekintünk, eredetileg nem esztétikai célokat szolgált. Legtöbbször a sérülés kockázatának csökkentését szokás említeni, de ismerünk ettől eltérő magyarázatokat is, a vadászkutyáknál a farkcsóválás okozta zajt csökkenti, vagy a kutya, amelyik nem tudja a lába közé húzni a farkát, nem árulja a félelmét, vagyis ezáltal magabiztosabbnak látszik.

Vannak azonban olyan ebek, amelyek a lakásban valóban össze-vissza verik hevesen csóvált farkukat, s nem egyet láttam, amelyről végül felnőtt korban kellett komoly műtéttel amputálni az erősen roncsolódott, már a puszta meglengetéstől és vérzésnek induló csigolyafüggeléket.

Nem is szólva arról, hogy az ún. "farkaskarom" eltávolítása, mely hasonlóképpen műtéti úton történik, továbbra sem tilos, sőt, egyes fajták esetében kötelező.


Ami a törvényi szabályozást illeti, az Magyarországon az állat küllemét megváltoztató műtéti beavatkozás indokaként elfogadható ugyanis a fajtajelleg fenntartása, és az érintett fajták megszokott képéhez valóban hozzá tartozik a vágott fül és farok. Teljes tilalomról a törvény betűje szerint csak azoknál a fajtáknál beszélhetünk, amelyeknek fülét-farkát korábban sem jutott eszébe levagdosni senkinek.


(Mirtse Áron cikkéből ollóztam be a kutya.hu-ról)

2009. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
33%

A termeszet nem azert teremtette a kutyat olyannak amilyen, hogy a "bölcs" emberek különfele indokokra valo hivatkozassal levagjak a farkas vagy megcsonkitsak a fület. Egyebkent egyszerü modszerrel meg lehetne gyözödni arrol, hogy szükseges-e vagy sem, allatkinzas-e vagy sem.

Az, aki a kutyajaval ilyet tervez - elöbb neki szemelyesen kellene egy ilyen "mütetnek" alavetni magat s bebizonyitani, hogy mindez nem kinzas!

2009. márc. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek képtelen ezt kipróbálni ugyanis nincs farka és a füle sem olyan felépítésű:D Kösz a lepontozást. Mennyi IDIÓTA magát állatvédőnek hívő ember van. Inkább menjetek és ajándékozzatok a legközelebbi menhelynek egy adag tápot vagy engedjetek el egy lácravert kutyát de ne itt okoskodjatok indoktalanul. Néhány fajtánál hozzátartozik a fajtasztenderdhez. A farok lecsippentése kb ugyan az mint a köldökzsinór elvágása. Egészen kis korban csinálják, észre sem veszi az állat. A fülvágást altatásban csinálják és jobb helyen lézerrel elégetik a heget, néhány nap a gyógyulási ideje. Majd szerinted egy Amstaffot, akit az sem zavar ha játék közben felcsattan a beton pad szélére egy fülvágás meg fog hatni?? Tévedésben élsz.. Nem vagyok műtétpárti, az én kutyámnak sincs levágva semmije pedig belefér a fajtasztenderdbe. Attól még a világ legnagyobb hülyeségének tartom itt mindenféle állatkínzásra hivatkozni.
2009. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Azt a szegény kutyát senki sem "kérdezte" meg h. szeretné-e h. megcsonkítsák! Neked hogy esne az ha te lennél a kutya és nem lenne jogod dönteni arról,mit tesznek a testeddel? Ez is csak egy hülye divat vagy nemtom mi.Köcsög aki ezt megteszi és punktum!:@
2009. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Ha belegondolunk akkor végülis az a természetellenes ha lóg a füle a kutyának, neem??
2009. júl. 13. 12:24
 28/29 anonim ***** válasza:
a boxereknél a fülkupirozás már nem megengedett!!!a farok vágásrol nem tudok!!de szerintem a boxernél elönyös is a farok vágás!!nekem 2 kutyám van farok vágottak de a fülük nincs kupirozva!!
2009. nov. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Sok marhaság van itt. Van, aki a fajta standarddal magyarázza a csonkítást. Ez eleve hülyeség, mivel mi emberek találtuk ki, hogy mi a standard és mi nem. A kutyákat baromira nem érdeklik ezek a marhaságok. Ezért van az, hogy sokszor meglepődik az ember pl.: egy CAC versenyen nyert kutyán, hogy miért nyert az a kutya hisz van nála természetesebb is.
2009. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!