Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges a kutyát minden...

Egészséges a kutyát minden nap megfürdetni?

Figyelt kérdés
hallottam mar olyant, hogy minden nap megfurdetika kutyajukat ami bent van a hazban.szerintem nem jo.....szerintetek sem?
2009. márc. 1. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy nem egészséges, hanem NAGYON KÁROS. Ha így folytatják, az a kutya meg fog dögleni!
2009. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Évente 2x javasolt a fürdetés, szobakutyákat- ölebeket- többször szoktak, de a napi fürösztés csak a plüss

kutyáknál működik tartósan.

2009. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az állatorvos meghallotta, hogy nyári meleg időszakban 2 havonta fürdetem a skótjuhászom, kiakadt és nagyon letolt. Azóta 1 évben 3szer fürdetem MAX!

És igaza volt. Az a kutya meg akit naponta fürdetnek, nemcsak szenved a kutya tőle, hanem könnyen lesz rühes, sebes a bőre és kihullik a szőre!!Nem szabad ilyet.

2009. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nagyon kiszárad a kutya bőre. Megint más vízzel lefüröszteni, ha nyáron poros lesz, mert az nem távolítja el a faggyúréteget a bőréről.
2009. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
évente max 2 xkell fürdetni,egy kutyát.
2009. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
elég kb 3x évente, de ha már fürdetjük, akkor jó alaposan...nem elég ha az udvri öntözőcsővel bevizezzzük, mert a vizes kutya nem tiszta kutya! és pld a samoyéd (szánhúzó, fehér, szőrös kutya)szőre hiába hófehér,..a piszok lepereg a szőréről, ezért nem kell rögtön megfürdetni, ha esetleg sáros lesz, elég jól kikefélni
2009. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Te nem arra gondolsz, hogy a lakásban tartott kutyáknak séta után megmossák a lábát?


Egyébként káros, ha gyakran fürdeted.

2009. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akiknek kinti benti kutyájuk van mint pl. nekem azoknak sáros időben elkerülhetetlen a mosdatás...ami viszont nem teles fürdetés.


lemossuk a mancsokat, és száraz törölközővel vagy ha nagyon sáros nedves szivaccsal áttöröljük a bundát.


Csak tiszta vízzel történik a mosdatás, nem használunk sampont.


Ez így ebben a formában nem káros, bár nem is jó, de szükséges!

2009. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért "megdögleni" nem fog pusztán a fürdetéstől, csak nagyon kopás és száraz lesz a bőre, ettől lehetséges hogy fogékonyabb lesz a bőrbetegségekre, ami egyéb fizikai tüneteket vagy kísérőbetegségeket is okozhat, ha nem kezelik.


Kerülendő, de azért nem halálos

2009. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tilos! Egy évben maximum 4 alkalommal, mert kiszárad a bőre és korpás lesz.
2009. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!