Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy ne húzzon sétáltatás közbe?

Figyelt kérdés

Valami miatt nem tudom megtanítani neki,hogy ne húzzon.Sokféle módszert próbáltam már,de valahogy mégse megy:(

Tud valaki segíteni?

Köszi előre is.


2009. febr. 26. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is ilyen volt a kutyám. nekem az vált be hogy a hosszú porázt kicseréltem rövdre és mikor sétáliunk kicsit magam mellé huzom és akkor érti hogy mellettem kell jönnie.
2009. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

rotival azt csináltam, hogy amikor elindult, megálltam.Amikor szépen jött, akkorén is mentem, amikor újból megindult, ismét megálltam.

Bevállt. Igaz kicsit több időt vett igénybe, de kb 2 hét alatt megtanulta.

2009. febr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Fogd rövid pórázra a bal lábad mellé,indulj el. Ha húzni kezd, akkor rántsd vissza és erélyesen szólj rá,hogy lábhoz v. lassan v. ami szimpi,de mindig ugyan azt! Sose hagyd,hogy húzzon,azonnal rántsd vissza! Ez többnyire beválik.
2009. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is picit megrántottam a kutyámat, ha húzott. Ha hám van nyakörv helyett, jobban is meglehet, hogy megértse.

Ez a megállok amikor húz a kutya módszer nálunk nem jött be, az én kutyáim talán értetlenek :)

2009. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy rövid de határozott kiáltás mellet elindulsz mindig az ellenkező irányba és ha kell többszöris oda vissza megteszed kb másfél két hét alatt megtanulja hogy hol a helye. Viszont ha nem húz akkor eleinte jutalomfalattal szárazkaja dicsérd meg jófiú vagy jólány ez ösztönzőleg hat rá hogy ez a helyes viselkedés.
2009. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez a mostani felállás:megyünk,húz,megállok.visszajön,mondom neki,hogy lábhoz,de a második vagy harmadik lépésnél már jóval előttem jár.Amikor már 25-ször csinálom ezt meg akkor egy"jolvanna" nyüszögés ,de mintha nem akarná csinálni.

Próbáltam jutifalattal addig jó amíg megkapja,utána ugyanúgy húz.A hátra arc módszert is próbáltam,de amit visszafordultam akkor is húzott.

Olyat is csinál,hogy ha húz,megállok mondom,hogy lábhoz és visszatolat,de ahogy elindulok újra és újra húz.Küszködés a séta,annyira szeretném,ha ezt meg tudnám tanítani neki,annyi mindent megtanult,simán gond nélkül,de ezt....

Mit csinálok rosszul?

2009. febr. 26. 22:53
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Mennyi idős a kutyus? Nálam is ugyanez a probléma. Valószínűleg ott szúrtuk el, hogy amikor még pici volt nem szoktattuk rendre. Akkor még könnyedén lehetett korrigálni. De most, hogy 30 kg, előbb fájdul meg a karom, minthogy észrevegye a rántást.


Engem is érdekel egy jó megoldás!

2009. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A fojtó nyakörv sokat segít és nem kell mindig használni
2009. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A 23:19-esnek:A kutyus 2,5 éves,és 26 kg.Igen valószínű,hogy ott rontottuk el,de valahogy helyre lehetne hozni?

A fojtó nyakörvet is használjuk,de az a tapasztalatom,hogy már annyira hozzászokott a húzáshoz,hogy talán az meg se kottyan neki.Amikor kutyasuliba jártunk,még szöges nyakörv is be volt vetve,de az se bizonyult valami hatásosnak.Egyszerűen nem tudom mit tegyek!

2009. febr. 27. 09:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre még nem akarok fojtót rakni rá, bár tudom, hogy így is elkéstem, és időszerű volna, de valahogy viszojgok tőle..:(


Helyre lehet hozni, persze, csak megfelelő módszer meg idő kérdése. Szerintem a retriever póráz segíthetne nekünk, csak sajnos, ahol én lakom, ott nem igazán hozzáférhető.


[link]


Az a lényeg, hogy a kutya nyakának alsó része (ahová a póráz nekifeszül) tele van izmokkal. Ezek pici korban még gyengék, de ahogy nő a kutya, és folyamatosan terheli húzás közben, hihetetlen módon meg tudnak erősödni, és el lehet jutni arra a szintre, amikor a szemem előtt egy németjuhász a befele fordított szeges nyakörv záróláncáról kihajlított egy szeget. A hagyományos nyakörvek mind erre a részre feküsznek, ezért nem praktikusak.


A reti póráz annyiban tér el ezektől, hogy (amint a képen is látni) van egy botlasztója neki, aminek segítségével annyira szűkre állíthatod, hogy megáll a nyaka felső részén, de még nem zavarja a lélegzésben. Ez a pont sokkal érzékenyebb számukra, és egy egész pici rántás is azonnal kifejti hatását.


Azért bízom ebben az eszközben, mert ismerek hivatásos vadászt, aki komolyan, munkakutyaként kezeli a labradorját, munkavizsgákra hívják meg bíróként, és ő mondta egyszer, hogy meg sem próbálta a hagyományos nyakörveket, kizárólag ilyenekkel dolgozik.

2009. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!