Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csendesítsem a kutyámat?

Hogyan csendesítsem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Kinti kutya és hajnali háromkor hozzákezd vonítani és ugatni.A szomszédok nem igazán örülnek.Ha kimegyek megnyugtatom akkor elhallgat de amint betettem a lábam a házba egyből kezdi és reggelig mondja.Ez vagy négy napja van.Kinn nem látok semmi olyat ami ingerelhetné.Amugy kis kutyáról van szó még nincs egy éves, és két hete van nálam.
2009. febr. 24. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Lehet leszidni, tanítani, ilyesmi, de az okot magát nem fogja csökkenteni: A kutyád még kölyök, vagy legalábbis nagyon fiatal, és egyedül van, unatkozik és hiányzol neki. Ő nem úgy van, mint te, hogy lefekszel, és alszol reggelig, egy kutya éberen alszik, sokszor felkel, stb. Napközben jobb, bár gondolom, senki nincs otthon napközben, de mégsem érzi magát annyira egyedül.

A megoldás szerintem az lenne, ha beengednétek. Tudom, nehéz, de hidd el, először megszeppen, megörül, és könnyen meg lehet tanítani, hogy ne rágcsáljon, ugasson, semmi, és valószínűleg nem lesz vele semmi baj, egy kutyának az is elég, ha lát. Nem kell, hogy vele foglalkozz, de ha ott van a széked lábánál, és érzi, hogy mellette vagy, akkor nem fog hisztizni.



De jól át kell gondolni. Koszolni fog, lehetséges, hogy párszor bepiszkít. Ha egyszer beengeditek, akkor többé nem rakhatják végleg ki, mert rosszabb lesz, mint előtte.

2009. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg ne engedd be... Vagyis ne legyen bent azért, hogy ne ugasson... A kutya elvileg nem szobaállat. (bár mostanra már szinte az sajna. Hú, most biztos jó gonosz lettem...). Biztos azért ugat, mert még új neki a hely és mert nem nyolchetesen került hozzád. Légy vele türelmes... Szoktasd magadhoz. Foglalkozz vele nagyon sokat, és fáraszd le! DE az hiba, ha kimész hozzá lenyugtatni! Akkor megtanulja, hogyha ugat, kimész hozzá, és ráadásul még kedveskedést is kap (mert gondolom a nyugtatás ezt jelenti). Pont arra tanítod evvel, hogy ugasson! Ha ugat akkor határozottan rá kell szólni, hogy csöndbe legyen, vagy csinálhatsz valami ijesztő zajt... Ha nem ugat, dícsérd meg... (Nekem bevált, ha a kutyám azért ugatott, mert bezártam a kennelbe.) Egyébként a kutyák olyan is meglátnak meg hallanak amiket mi nem. Szóval lehet, hogy van ott valami... HA viszont annyira nagyon fél, akkor csak azt tudom javasolni barátkozz vele sokat, szoktasd magadhoz, játszatok sokatJa és persze ne engedd, hogy a fejedre nőjön, akármilyen aranyos, mert akkor igenis ki fogja követelni, hogy éjszaka is vele foglalkozz.. Adj neki rágcsálnivalót éjszakára, valami nagyot, amivel küzdeni kell... Ha meg beengeded, akkor nem oldassz meg semmit, lehet, hogy lenevelni róla fárasztóbb, de szerintem jobban megéri!
2009. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Ez azért van, hisz csak egy kis ideje van nalád és ilyenkor természetes, hogy a kölyknek hiányzik az anyja és a tastvérai! Egyszerűen csak fél! Én először úgy csinálnám, hogy még megvárnám még meg nem szokja az egyedüllétet és csak utána hagynám kint az udvaron!

És hogyan szokja meg az egyedüllétet? Este biztos nyüszit (mint ahogy irtad is) de NEM KELL ODAMENNI hozzá!!! nincs baja, csak fél..de ezt muszáj megszoknia!! biztos nincs semmi baja!! szóval nem szabad megvigasztalni!! ezzel csal elkényeztetjük!!! utána ha már este nyugodt lesz, kitehetjük az udvarra. A házikója legyen egy kis emelvényen, tehát ne közvetlenül a földön a hideg miatt!

2009. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó eéőtti vagyok. Egyetértek az utolsóval. DE. Ha jól értettem, és nappal bent van, etsére megnyugszik és kirakják, akkor szerintem mégjobban ugatna mivel "hát ő éjszaka is bent akar lenni"... Rosszul gondolom?
2009. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
na akkor úgy, hogy napközben legyen kint és ott játszanak vele a családtagok és estére hagyjuk bent....de végülis úgy is lehet, hogy kint fog aludni, de akkor se megyünk oda hozzá babusgatni..és a szomszédok kibirnak pár napot még megszokja nem?
2009. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
na akkor átirom másképp! első héten vagy hetekben napközben kint legyen, de játszunk vele, és este pedig bent az előszobában legyen a fekhelye...pá napig ott is biztos fog esténként nyüsziteni, mert fél, de nem kell odamenni hozzá!!! és ha már utána pár nap után megszokja az egyedüllétet, akkor már utána máskor kint aludhat...
2009. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Az én kutyám este 11től reggel 6ig alszik, mert így lett "nevelve"..vagyis megszokta, hogy 11kor pedig takarodó van, és mi éjszaka alszunk, így ő is átállt erre.


Szerintem nem nőne a fejedre ha beengednéd, és folyamatosan szoktatnád, hogy kint legyen. Napközben kint van, ugrál, játszik, elfárad. Este a lakásban alszik, vagyis házban. Lesz egy kis kuckója, ott fog aludni. Amúgy ha nálatok is ilyen hideg van, mint nálunk, nem csoda, hogy nem akar éjjel kint lenni, mert elég hideg van. Nem mondom hogy fázik, bár ha nem nőtt ki a téli bundája, akár fázhat is, de biztosan nem kellemes neki ez az idő. Mindenesetre az nem megoldás, hogy ha ugat, hagyod, és esetleg kikiabálsz neki. Mit érsz el azzal, ha a kutyád nem fog annyira szeretni? Ha okosan tanítod, imádni fog, és arra fog törekedni, hogy a kedvedben járjon. Annak semmi értelme, hogy magára hagyod.

2009. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Hmm, egyébként miért kell azért lepontozni, mert én nem szobában tartanám a kutyám? Meg azért mert néha szigorúbb módszerek célravezetőbbek... Nembaj:) a lényeg, hogy a kutyáim boldogok, és szót fogadnak, sosincs velük probléma. :)
2009. febr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg fázik. Ha kisméret?. akkor nem hiszem, hogy csak kertben tartható?!
2009. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
A kedves kérdező nem közölte a méretét...
2009. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!