Kullancs elleni oltás?
Van kullancs elleni oltás, de az a kullancs okozta betegségek ellen véd, és nem mindegyik ellen!
Szerintem sokkal biztonságosabbak a csepegtetőkés a nyakörvek.
Embernél sem a kullancs ellen véd az oltás, hanem a kullancs által terjesztett EGYIK súlyos betegség ellen. Pontosabban a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen. Az ember kaphat még a kullancstól Lyme kórt is, az ellen már nincs oltás, viszont időben felfedezve van ellene antibiotikum.
A kutyákra több kullancs által terjesztett betegség is veszélyes lehet, köztük rájuk is veszélyes a Lyme kór, náluk is csak antibiotikummal kezelhető. A leggyakrabban kullancstól Babesiosit kaphatnak a kutyák, ez ellen tudtommal még nincs oltás, bár valahol olvastam, hogy külföldön már létezik, remélhetőleg lassan eljut hozzánk is.
Szóval a lényeg: az oltás se embernél, se állatnál nem a kullancs ellen véd!
Itt is van már Babesia elleni. Csak.............
Drága, félévente kell adni, nem véd ,csak csökkenti a fertőzés erejét.
Nincs, csak spot-on, nyakörv, esetleg az ultrahangos riasztó, de 100%-os védettséget semelyik nem biztosít.
Tavaly 2 ismerősöm kutyája is Lyme kóros volt, pedig mindkettő rendszeresen kapta a Lyme elleni védőoltást... Én is úgy tudom, hogy már babesiosis ellen is van oltás, de ezek sem biztosak.
Viszont nagyon károsítják a májat:( Én ezért idén már nem is oltatom be, inkább spot-on, és kullancsnyakörv kombot használok.
Sajnos, a Lyme oltás sem ad 100 % védettséget.
Nekem úgy magyarázták, a lyme olyasmi, mint az influenza vírusa. Változatos nagyon. Csak annyit tudnak az oltások, hogy ismerve a adott hely kullancs vírusát, arra oltanak. Ha idegen kerül be, már az ellen nem véd a szuri. Persze, ennek azért kisebb az esélye. Így érdemes oltani, mert az esélyét nagyban csökkenti egy fertőzésnek, ha nem is 100 %-ban.
És ha van rá lehetőséged, akkor naponta fésüld, és nézd át a kutyát. Ha kullancs ment bele, és csak rövid ideig tud vért szívni, akkor sokkal kisebb a fertőzés veszélye.
Ha jól tudom az első 18-20 órában csak szívják a vért, ezt követően kezdik az állatba visszafecskendeni a méreganyagot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!