Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell rávenni egy kutyát...

Hogy kell rávenni egy kutyát hogy ugasson?

Figyelt kérdés
Ha valaki jön hozzánk és megáll a kapunál a kutyánk nem ugat csak nézi. Ezért kellene vmi megoldás hogy vegyem rá a kutyust h megugassa.
2009. febr. 23. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet , hogy a kutyad azt hiszi , hogy minden ember jo es mindenkiben megbizhat , az en kutyam se ugatott az utcan senkit egesszen addig , mig egy bodzaszedo belem nem kotott , valahogy megerezte a kutyam , hogy az nem jo ember es eleg vadul elkezdte ugatni pedig csak 4 honapos.Kosd meg a kutyadat , es egyik baratoddal beszeld meg , menjen be az udvarra mikor te nem vagy ott, lehet ugy mar ugatna a kutyad.mondjuk az sem tul jo mikor a kertben tartott kutya minden elmeno autot, embert, kutyat, macskat megugat.
2009. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

milyen fajta?

lehet hogy nem olyan a természete...

2009. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig olyan fajta, rottweiler:) Az apja, anyja nagyon jó kutyák ezért is nemértem h lett ilyen:( Olyat hallottam még h vki beöltözik speckó ruházba és bejön, majd kicsit felhergeli majd elmegy és ezt párszor megismétli. Ilyet hallott már vki? Vagy van jobb megoldás?
2009. febr. 23. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor mondogatod neki, hogy vau-vau-vau. Amikor ő is elkezdi ugyanezt akkor adsz neki jutalomfalatot. :D
2009. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mennyi idős a kutyus? Lehet, még fiatal és nem jött meg az ereje. :)

Amúgy, amire gondolsz, hogy beöltözik valaki, az az őrző-védő kiképzés része, kifejezetten kutyaiskolában. Előtte alap- és középfokú engedelmességi képzés szükséges, hogy Te, mnit a kutya gazdája kézben tudd tartani, és utána jöhet az ÖV. Ha a kutya alkalmas rá, mert hiába szuperek a felmenők, attól még kijöhet tőlük is egy kevésbé vehemens példány. Meg kell nézni a suliban.

2009. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk az egyik távoli szomszéd hergelte kerítésen keresztül a kutyát. Fontos, hogy olyan hergelje aki egyébként nem jár felétek, nem barátod, és gyakran jön hozzátok. Akkor a kutya nem tudja eldönteni, hogy akkor mst jó az az ember, vagy rossz, mivel te beengeded, te szereted. Őt viszont hergelte. Úgyhogy keress erre egy távoli ismerőst, idegent. Nálunk sikerült egy olyan párt találni akik 2-2 liter tablettás borért megcsinálták.
2009. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az nem feltétlen hátrány ha nem ugat. Egy roti már csak a kinézetével is védi a portát, ha állandóan ugatna mindig tudni lehetne hol van, és könnyebben lehetne "ártalmatlanná" tenni.


szóval szerintem örülj neki hogy nem olyan locsifecsi :)

a lényeg hogy védjen, azt pedig biztosan megteszi, mert ez náluk ösztön!


Ha képzed majd, akkor változik a helyzet, és biztosabb leszel benne amikor látod hogyan dolgozik a kutyasuliban.

2009. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szóló véleményét. A mi kutyasulinkban van egy gyönyörű roti, egy hangja nincs, ameddig csak nem érzi fenyegetve magát. A rotik nem azok az ugatós típusok, azonban védeni nagyon védenek.
2009. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gond h mivel nem ugat és csak nézi azt aki a kapuhoz jön és csóválja a farkát ezért páran már be is mertek tőle jönni és jogosan mert a kutya nem csinált semmit. Vaditani nem akarom nehogy baj legyen belőle csak az ugatásra kellene rávenni valahogy annyi is elég lenne.
2009. febr. 23. 23:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Mint ahogy priviben írtam is, néhány hónap alatt megtanulta minden kutyánk, hogy melyik helyzet igényel ugatást, melyik nem. Nem vadak, ha nem kell, nem is ugatnak, de mint ahogy ezt is írtam, vérmérséklet/kutya függő is, hogy melyik kutyánk mennyit ugat.

(A kérdező szerintem tudja ki vagyok)

2009. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!