Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoptató kutyának mennyivel...

Szoptató kutyának mennyivel kell több tápot adni?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást olvasok róla. Valahol az van, hogy 3x-6x annyit, valahol az, hogy annyit amennyit enni akar. Akkor most mennyivel kell többet adni?
2009. febr. 21. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sokkal. 5-6X -os is lehet a táplálékfelvitele. Ennek kalciumban gazdagnak kell lennie, mert a kalciumhiány az állat gyors elhullásához vezethet!

Általában azt mondjuk, hogy nem tévedhetsz nagyot, ha a megszokott ételmennyiségét és eledelét napi 2-3 adagra elosztva kb a triplájára emeled, de eközben állatpatikából szerzel kiskutyák táplálására való tejport. Nem drága, nagyon szeretik a felnőtt kutyák is. Ha naponta 2X ezzel -testsúlya szerint-kiegészíted a megemelt étrendjét, biztos lehetsz abban, hogy minden szükséges vitamint, nyomelemet, tápanyagot megkap a kutyusod a szoptatás alatt.


Üdv:

-hozzáértő-

2009. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2009. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én ugy csináltam,(én itthon voltam egész nap),hogy:3hétig semmivel se kapott többet enni,utána viszont ahányszor "kért".(tologatta a tányérját).ez volt hogy naponta 5-6szor volt.szülés előtti héten elkezdtük adni a kálciumot.

találtam valamit neked:


A vemhesség utolsó harmadában annyira erőteljes a kölykök növekedése, hogy az anyakutya napi egyszeri étkezéssel már nem képes elegendő táplálékot magához venni. Ilyenkor a gyomor befogadóképessége is kisebb a hasüregben egyre nagyobb helyet elfoglaló vemhes méh miatt. Ezért az anyának naponta többször is adjunk enni, lehetőség szerint magas energiatartalmú kutyatápot. Nem helyes, ha ez a táp a szoptatáskor használt magas kalciumtartalmú táp, vagy kölyöktáp, és nem szabad túlzott gondoskodásból (hogy később elegendő teje legyen) kalciumtartalmú étrendi kiegészítőket sem adni. Ezzel éppen az ellenkezőjét fogjuk előidézni. Az előrehaladottan vemhes szukánkat is sétáltassuk, engedjük mozogni, azonban ne végeztessünk vele túlzottan kimerítő feladatokat.

2009. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, kérdező nem a vemhességről kérdezett.
2009. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sokszor voltak kiskutyáink, almonként 8-12. Mi általában a születés utáni első időkben-de előtte is- beruházunk egy kifejezetten szoptatós kutyáknak szánt tápba. (nagyon jók a HILLS tápok v Purinák is) A táp mindig előtte volt, emellett megkapta a házikoszt maradékot és ha tehettük tejet, tejterméket is kapott. A legfontosabb hogy egyen sokat és rendesen a nőstény, ne fogyjon le mert akkor a teje is apad, és a kicsik sem nőnek annyira. Tehát adjátok meg neki amit kiván és meglesz az eredménye. Külön kalciumot nem adtunk igaz neki, de erre volt a jó táp és a többi.
2009. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kutyának a tehéntej nem jó. Magas a laktóztartalma és hasmenést okoz. Aminek szoptatásnál külön veszélye, hogy nem szívódnak fel a tápanyagok a megfelelően.
2009. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
még mindig a legutolsó hozzászóló vagyok, elolvastam a kérdésed megint. És IGEN adjatok neki annyit amennyit akar, mert nem eszi majd túl magát, csak amennyire szüksége van, ezért jó ha ott a táp előtte pl.
2009. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Beagle és 4 kiskutyát szoptat. Acana Adult Dog tápot kap. A kalcium tartalma 1.2%. Ez csak 0.1%-kal kisebb, mint a kölyöktápnak való. Szóval szerintem marad ez a táp. A tejpor meg szerintem elég drága. De mennyit kellene belőle adni egy 13 kg-os kutyának táp mellett?
2009. febr. 21. 19:14
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja azt azért írtam, mert azt hittem azt is kérdeztem, hogy kell-e mellé valami vitamint adni. Kell mellé vitamint adni (kalviumot)?
2009. febr. 21. 19:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az Acana mellé még nem kell külön kalciumot adni.

Hát szülés után is adhatsz neki kalcium tablettát 1-2 napig,mert ilyenkor sok kalciumot von el a szervezetéből.

A 2.-3. héten szopnak a legtöbbet a kiskutyák,akkor érdemes egy-egy kalcium tablettát adni a mamának.

Amúgy a kalciumot nem a táplálékból veszi fel,hanem a szervezetéből vonja el.

2009. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!