Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyus mennyi préseltcsont...

Egy kutyus mennyi préseltcsontot ehet naponta?

Figyelt kérdés
Az árt neki, ha a nap nagy részében a "műcsontját" rágja? Egy közepes méretű kb. 2,5-3 napig elég neki. Lehet tőle baja? Vagy jót tesz neki, mert tisztitja vele a fogát?
2008. febr. 4. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a préselt csontok amit eszik, olyan nyunyás lesz a nyáltól, így a gyomorban gondolom felolvad. De szerintem jobb az ha a csontot rágja, mint a cip´öt vagy mást. Amúgy tisztítani nem hiszem hogy tisztítja, de er´ösíti, gondolom nem hiába rágja, biztos hogy érzi hogy a fogaknak jó az, ha nem adsz neki csontot fog találni valami mást.
2008. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem kell neki,mindennap csontot adni.Biztos erősíti a fogat,és jó,hogy nem mást rág szét,de nagy mennyiségben,nem hiszem,hogy jót tesz a gyomornak.Nem tudom mennyi idős a kutyád,nekem az öreg kutyám rosszul lett tőlle.Nem tudta megemészteni a szervezete,és székrekedése lett.Úgy járt,hogy a farkát maga alá húzta.Orvos meggyógyította,de mondta,hogy idősebb korban,már egyáltalán ne kapjon csontot.Én azóta ,kis kutyának is csak mértékkel adok.
2008. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem értek hozzá, de azt tudom, hogy ha az állatkereskedésben megkérdezed, biztosan tudnak segíteni... én mindig ott érdeklődöm a madarammal kapcsolatban, szokták tudni a választ:)
2008. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a műcsont amit lehet kapni mindenféle mérteben és formában és kicsit opálos-barna, nem véletlenül bőrből van? Én azt hittem, de most lehet hogy nincs igazam, hogy az préselt bőr és nem csont.


Viszont ha tényleg csontra gondolsz:


Én hallottam hogy egy kutya nagyon sokszor csontot evett és olyan székrekedése lett hogy ihaj, és fiatal kutya volt! Ez a műcsont nem olyan sok amennyit írtál, de gondoskodj róla hogy kapjon mellette valami rostosat ami jót tesz az emésztésének és nem lesz székrekedése.

2008. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem gondolod, hogy inkább az állatorvost kéne megkérdezned? Nem it mert itt szerintem még sosem járt szakember és nem is az állatkereskedésben mert ott meg mindíg azt mondják amiért többet fizetsz ha meg kell venned, szal ott azt fogják mondani, hogy semmi gondja nem lehet..


Minden kutya más, és az olyan tanácsok mint a fentebb is olvasható "hallottam, hogy ez jó, vagy hallottam, hogy az rossz" jellegű tanácsok szoktak a legrosszabb tanácsok lenni.


Ha az a barna opálos műcsont akkor ne adj neki túl sokat, csak annyit amennyit mondjuk egy óra alatt elrág.


Ha rendes csontból készül akkor azzal meg egyenesen vigyázni kell mert nagyon komoly szorulása lehet a kutyának, amit van, hogy csak beüöntéssel lehet megoldani, természetesen orvosnál...

2008. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Állatorvosnál fizetni kell a tanácsokért, reméltem vannak itt olyan emberek akik tudnak segiteni.

Mellesleg te is itt regisztráltál. Te miért nem rohangálsz szakemberekhez? Vagy csak kioktatni próbálod itt az embereket?

2008. febr. 18. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!