Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a morgásról?

Figyelt kérdés

5 éves fiú Bolognese. Soha nem harapott meg senkit, de ha olyanja van még ránk is morog. Amit kicsúszott a hang a száján/torkán azonnal húzza össze magát, mintha épp agyonverni készülnénk, tehát tudja hogy nem szabad. Rá fél percre vagy még azonnal ha hozzáérünk, megsimogatjuk újra. Kapott a morgásért büntit, volt, hogy tudomást se vettünk róla, volt hogy orrbacsaptuk (mielőtt bárki kiakadna imádom a kutyámat, szinte gyerekemként szeretem, nem ütöm-vágom) a helyére zavartuk, de semmi nem hatott.

Lehet mondani, hogy amikor ilyenje van ne piszkáljuk mondjuk, de ha megszületik a babám, akkor a kicsinek nem mondhatjuk, hogy ne is közelítsen felé.


2009. febr. 16. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha morog, akkor oda is kap a kezedhez? Mert ha "csak" morog, akkor azt egyszerűen figyelmen kívül tudod hagyni, rájön, hogy nem ér el vele semmit! De ha oda is kap, akkor azt büntetni kell, mert tényleg nem megengedhető. Ilyenkor kapd el a nyakán a bőrt és kicsit rázd meg (csak figyelmeztetően).
2009. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kap oda. Ha meggrabancozzuk, akkor még intenzívebb a morgás abba se hagyja ameddig el nem engedjük. Szinte minden ilyen trükköt kipróbáltunk már.
2009. febr. 16. 12:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor igazából... okosabbat nem tudok mondani! Meddig kéne fogva tartanod, hogy ne morogjon? Én kipróbálnám, hogy addig nem engedem el, amíg el nem hallgat, mert ilyenkor jön rá, hogy akkor van szabadulás, ha csendben marad. Esetleg, ha erősebben morog, akkor lenyomod a földre és ott tartod. Szerencsére nem egy nagytestű kutyáról van szó, így különösebb erő nélkül lehet hatni rá.

Milyen helyzetben szokott morogni? Vagy amikor éppen kedve van?

2009. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha olyankor simogatjuk meg amikor neki nincs kedve, vagy öcsém bejön a szobába, vagy lent a nappaliban közelít felé. Ha van valami kincse, mint pl. csont, akkor is. Ezt mondjuk meg is értem, de a gazdájára akkor se moroghatna. A leszorítós módszer a férjemnek bevállt, elhallgatott, de rá két percre újra elkezdett morogni.
2009. febr. 16. 15:56
 5/13 anonim ***** válasza:

tipikus dominancia probléma...nem ismeri el,hogy te vagy a főnök!

egy kutya sosem moroghat,csalátagokra meg pláne nem...

irány egy kutyasuli,és min. egy alap engedelmességi tanfolyam!!!

nem ciki,hidd el én a havenesemel járok!!

2009. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5 évesen nem késő ez az engedelmességi tanfolyam? Örülök, hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim. :)
2009. febr. 16. 17:18
 7/13 anonim ***** válasza:

nézd,ha az a kutya akit 5-6 esetleg tizenakárhány évesen kihoznak menhelyről képes tanulni,akkor az 5 éves családban élő kutya miért ne tudna??

nem késő még!!

én a havanesemmel nem agresszió miatt járok,csak szeretném,ha az utcán,idegen terepn is 100%-osan megcsinálná a kiadott parancsot..


de ilyen esetben,mint amilyen a tiéd mindenképpen el kell végezni minimum egy alap tanfolyamot,a végére tisztázódik majd a rangsor.

nem szabad hagyni,hogy a fejetekre nőjön az eb,és a rangsor témát orra csapással nem lehet elintézni,ehhez szakértő kell!!

2009. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hova vigyem és mibe kerül egy ilyen tanfolyam? Szívesen áldozok rá, ha ez az ára, hogy nomrális legyen. Amúgy semmi más baja nincs. :S
2009. febr. 16. 20:31
 9/13 anonim ***** válasza:

nézz körül,érdeklődj kutyás körökben a legközelebbi kutyasuliról.

a tanfolyam ára alsó hangon olyan 10-14 ezer...

érdemes olyan helyet választani,ahol pozitív megerősítéssel dolgoznak.


esetleg még az ivartalanítást is megfontolhatod...

nem árt a kutyának ,csak előnye van,utána kevésbé lesz domináns más kutyákkal szemben pl.,nem fog prosztata-hererákot kapni

2009. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj szakemberhez, akár többhöz is, kérj véleményt. A neten is vannak oldalak, ahol szakértök válaszolnak. Több vélemény, több lehetöség.


A rangsorproblémát én nem tekinteném ilyen egyértelmünek, több típusú agresszió is szóba jöhet Nálatok, csak a körülmények alapos ismeretében, vagy helyszíni megfigyelés után lehetne biztosabbat mondani. Mióta csinálja ezt? Hirtelen jelent meg ez a viselkedés nála, vagy fokozatosan jutott idáig? Történt valami változás az életében, körülményeiben, környezetében, ami kb. a magatartás kialakulásának idejére tehetö? (Költözés, új személy megjelenése/elveszítése, baleset, betegség, bármi - igyekezz az Ö szemszögéböl átgondolni az elmúlt idöszakot.)


Most hirtelen három lehetöségre tudok gondolni: dominanciális, félelmi vagy fájdalmi agresszió. Az utóbbi kizárása érdekében alaposan ki kell vizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy fáj valamije, ezért igyekszik kerülni az érintést. A dominanciális és félelemböl fakadó morgás között alapvetö különbségek vannak, egymás ellentétjei, ha úgy tetszik. Ha domináns, a kutya szembenéz, igyekszik erösnek mutatkozni, elöre meredö fülek, szörborzolás. Általában elkényeztetett kutyusoknál jelentkezik, nem következetes, "vajszívü" gazdi mellett. A kutya igyekszik átvenni a vezéri szerepet, vagy már meg is tette, mindenkit a saját szabályai szerint akar irányítani. Potenciálisan veszélyes lehet a babára nézve, hiszen öt végképp nem képes irányítani, és a rakoncátlankodó falkatagoknak büntetés jár. Ez a helyzet plusz stressznek teszi ki a kutyát, hiszen nem képes "rendet tartani a falkájában".


A félelemböl fakadó agresszió az egész fordítottja. Morgás közben a kutya a megalázkodás jeleit mutathatja: hátracsapott fülek, alacsonyan tartott fej, lapulás. Kerüli a szemkontaktust, rendszerint a földet bámulja. Súlyos esetben remeg, "ledermed", maga alá vizelhet. Egy vagy több elszenvedett negatív élmény következménye, a kutya retteg konkrét események bekövetkezésétöl, vagy helyzetektöl (amik a korábbi rossz élményre emlékeztetik). Személy szerint az egyik legveszélyesebb agressziónak tartom, a lemeredés után fokozódik a morgás intenzitása, majd egy pont után, ha továbbra is veszélyeztetve érzi magát, a rettegés pánikká válik, és ezen a ponton bekapcsol az önvédelmi reflex. Ezt Ti nem akarjátok, föleg kisgyerekkel nem. Ha ez a helyzet van, a túldominálás (vagy büntetés a morgásért) kifejezetten káros, hiszen a kutya már eleve fél az adott helyzetben, a büntetés csak megerösíti benne, hogy valóban indokolt félni. Ebben az esetben az egyetlen ésszerü reakció, ha teljesen figyelmen kívül hagyjuk a morgást, de kerüljük a szituációkat, amikben morog. Feltétlen szakember szükséges, közömbösíteni kell a kutyát a kiváltó tényezökkel szemben, ehhez idö kell, rengeteg türelem, és alapos szaktudás.


Szeretném, ha sikerülne!:)

2009. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!