Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyibe kerül egy border...

Kb. mennyibe kerül egy border collie?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2009. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Kb. 80 ezerért rendes, megbízható tenyésztőnél is van már kiskutya, szaporítótól elvből nem veszünk kutyát. Szerintem nagyon érdemes Magyarországon border collie-t venni manapság, elképesztően sok (és kiváló minőségű!) import kutyát hoznak be, rengeteg jó kennel van. Ha pontosan érdekel egyébként az ár, keress egy szimpatikus kennelt, és írj a tenyésztőnek! De azt tudni kell, hogy a border collie egy nagyon aktív fajta, redszeres foglalkoztatást igényel, különben máshol éli ki magát (bútorok szétszedése, kertrombolás, stb).
2009. febr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Menhelyeken is vannak fajtiszta borderek, vagy olyanok akiknek egyik szülöje border collie. Ott ingyen jutsz hozzá és megmentesz egy életet. Amugy kb 50től fölfele vanak az áraik
2009. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

www.bordercollie.lap.hu itt van egy linkgyűjtemény, nézegess a Hazai kenneleknél, és ha valamelyik szimpatikus akkor írj a tenyésztőnek!


kb. 50 ezer felett, ez alatt háát... esetleg szaporítótól kapsz, ami pedig nem jó!!!

www.olcsokutya.uw.hu

2009. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy ilyen kutyusom van. Nem terveztük hogy pont ezt a fajtát szeretnénk, de beleszerettünk. Mi 40 ezer ft-ért vettük, mert "hibás"... Ha nem kiállításokra akarod vinni, akkor ezzel a fehér csíkkal a fenekén is tökéletes pajtás lesz úgy gondolom! :) Nekem személy szerint legjobb barátom, hihetetlenül értelmes és inteligens. Most 5 éves. Kicsi kora óta jártunk vele kutyasuliba, agilityzni, amit természetesen imádott, és nagyon ügyes volt. Sajna a körülmények ezt már nem teszik lehetővé, de ráragadt, és nagyon engedelmes, illetve különböző trükkökre is egyszerűen tanítható! Játékos, és a mozgás igénye iszonyatosan magas. A minden napi sétát és játékot megköveteli, a gyerekeket tolerálja, egyszóval egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottuk. :)

www.bordercollie.hu

2009. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsónak: húú akkor nagyon jól jártál :) nem kiáálításra csak házikedvencnek szeretném, szóval nekem is tökéletes lenne egy "hibás".

Csak hát nem nagyon hiszem h találok 40ezer-ért, de nagyon jó lenne

2009. febr. 16. 15:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Nos nekem már régi álmom egy ilyen kutya, ezért egy kedves kennel tulajdonossal folyamatosan tartom a kapcsolatot és segít mindenben :)

Próbál megfelelő kutyust találni, sajnos nekem sincs túl sok lóvém rá, viszont remélhetőleg nyáron lesz egy kis blökim az udvarban.

Ami igaz az igaz, nagyon is hiperaktív és pont ez tettszik benne a legjobban, néha engem sem lehet lelőni és mellette tuti hogy nem unatkoznék.

Ha valaki netán "szépséghibás" bordert tud ajánlani nyugodtan megteheti :P Örömmel veszem az ilyen infokat :))

2010. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fúha, utolsó voltam... mi teljesen véletlenül botlottunk bele, szegénykém nem kellett senkinek, ő maradt utoljára, mert van egy kis hibája. Ahogy írtam van a fenekén egy elenyésző fehér csík, illetve az okosok szerint kicsit több benne a fehér mint kéne, de ez még nem olyan vészes, kiállításon sem járna érte pontlevonás. Lényeg a lényeg, nekem így tökéletes, és természetesen a legszebb, a legokosabb, a huncutságaival együtt :) Én azt javaslom neked, hogy kérdezz körbe kenneleknél, hogy mennyiért adják a kutyákat, és hogy hajlandóak-e kedvezményt adni, ha "hibás" az eb... Rögtön szólhatsz is, hogy ha lesz ilyen, akkor hívjanak, mert te igényt tartasz rá! :) Amit linkeltem anno, náluk most pont vannak kiskutyák, a miénk is tőlük származik, jó egészségnek örvendő kis fickó... sajna már nem tudom mennyiért adják őket, lehet érdemes rákérdezni.
2010. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtál :)

Majd megpróbálom körbekérdezni, mondjuk most találtam egy kennelben 25-ért Tönköl-ön. Kicsit sokat kell majd kocsikázni, de simán elmegyek érte :) Persze utánajárok majd, hogy miért ennyi meg minden.

2010. máj. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A papírjaira figyelj. Ha tisztességes tenyésztőtől veszed, Lesz törzskönyve, chipje, a szükséges oltásai, oltási kiskönyve legyen meg... Kérhetsz igazolást is arról, hogy a szülők mindenféle örökíthető betegségtől mentesek. Ha még is beteg lenne, az jelentősen megdobja a kutyára költött havi összeget! Mindenesetre sok boldogságot a kis lurkóhoz, ha nálad találna otthonra, na meg rengeteg kitartást és energiát! :) Át lesz rendezve a ház/kert sec perc alatt, az biztos :) Remélem minden oké lesz a kis kutyuval, hidd el megéri érte autózni! :) Majd írj, hogy meg lett-e :)
2010. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!