Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól engedjem megsimogatni...

Mikortól engedjem megsimogatni a kiskutyákat?

Figyelt kérdés
2hetes kiskutyáink vannak,csak a családnak engedtem megnézni őket.Anyósom már nagyon meg szeretné simogatni,már engedhetem?persze alapos kézmosás után.eddig csak mi fogtuk meg őket a párommal.
2009. febr. 14. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet simogatni de csak tiszta kézzel.
2009. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
ha ilyennel nem vagy tisztában akkor minek kellett neked az alom?? jó pénzforrás mi? vagy mert a szukának egyszer ellenie kell! jaa, mert olyan cukik a kiskutyák, nem? mert úgy szeretem a kutyám, hogy mindenképp elletni kellett!
2009. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

jajj,megjött az okoskodás!teljesen igazad van,de törzskönyves,tenyésszemlés,szűrt kutyám van,és megtartom a piciket!marha jó pénzforrás.inkább csak kiadás,de mindegy!ugass csak!

azt hittem ez az oldal arra való,hogy kérdezzünk.

2009. febr. 16. 08:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen, ez az oldal arra való, hogy kérdezünk, de mindezt nem árt ELŐRE. Ha már megszülettek a kiskutyák, nem árt az alapvető dolgokkal tiszában lenni, már a kicsik egészsége miatt is.

Állatorvossal tartja a kapcsolatot? Az alapvető higiéniai kérdéseket neki kéne feltenni, a kedves anyóssal pedig nem ártana tisztázni, hogy a kiskutyák nem plüssállatok, bizony könnyen megfertőzhetjük őket, ilyen fiatal korban különösen. Inkább csak nézze őket, és várjon még egy kicsit a simizéssel. A kicsik érdekében!


Sok sikert a kicsikhez!

2009. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.természetesen a 2hét alatt 3szor látta őket orvos.előre kérdeztem,mert még nem simogatta meg.én se nagyon szeretném,de ebből sértődést se akarok.ugyhogy most azt mondom,hogy azért nem lehet megsimogatni,mert ideges lesz az anyakutya,és nem lesz teje.nagyon sokan akartak jönni megnézni,én nem engedtem.minek?nézze képen,majd ha nagyok lesznek jöhetnek.főleg ebben a beteges időszakban.néha ugy érzem,hogy túlzásba viszem az aggódást,de jót akarok nekik.
2009. febr. 16. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, hogy már ilyen pici korban is minél több emberrel megismerkedjenek. Én 5 napos korában láttam először a mostani kutyámat, akkor már meg is fogtam és utána hetente látogattam. Semmi baja nem lett.
2009. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

de egy kutya 5 napos korában mit csinál?

nem lát, nem hall, az érzékszervei szinte alig működnek. ilyen kicsi korban nem tudnak még mit kezdeni az ember jelenlétével.

az már más, ha 6-8 hetes korában megyünk meglátogatni. Ilyenkor már egyre kevesebb a rizikó hogy elkapjon vmit.

2009. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!