Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tud ugatni egy mopsz?

Tud ugatni egy mopsz?

Figyelt kérdés
Anyukám csak olyan kutyát enged a házba amitől nem fog hangzani az egész lépcsöház.Azt hallottam h. a mopszok nem hangosak.Csak a horkolnak és szuszognak.Igaz ez?
2009. febr. 11. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
A mopsz is tud ugatni, minden kutya képes rá. Ekkora hülyeséget... vegyetek macskát, az nem ugat. Vagy teknősöket, vagy halakat. Tuti csendesek.
2009. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

:D:D:D::D:D:D:D:D::D:D:D:D:Dez vecces volt:D:D:D

amúgy tud, ja

2009. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nyomott az orra,horkol és szuszog,az természetes.Az,hogy mennyit ugat,gondolom kutyusfüggő is,de általában nem ugatósak én azt tapasztaltam.:-)
2009. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves első a nagyim malamutja nem ugat csak vonyít.Még sem olyan hülye a kérdés.
2009. febr. 11. 21:10
 5/17 A kérdező kommentje:
ja és könnyebb egy 8 évestől okosabbnak lenni!Te biztos mindent tudtál ennyi idősen
2009. febr. 11. 21:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédomék 3 éve laknak itt. a mopszukat SOHA nem hallottam még ugatni. Szuszog és hörög mint az állat de nem ugat. (biztos tud amugy csak ez nem teszi mégse)
2009. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ősi típusú kutyák, akik a leginkább közel állnak a legősibb kutyához, farkashoz, azok inkább vonyítanak és nem ugatnak. Ez azzal magyarázható, hogy a farkasoknál csakis a kölykök ugatnak. Ahogy nőnek egyre kevésbé, végül csak vonyítással kommunikálnak. Leginkább a basenjiről terjedt el, hogy nem tud ugatni - és ez így is van, ők inkább jódliznak. (De ők annyira ősik, h pl. egy évben csak egyszer tüzelnek)

A kutyáknál a domesztikáció során, az ember közelsége miatt alakult ki az ugatás.


De a kérdésre a válasz konkrétan: egy mopsz is tud ugatni. :o)

2009. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A basenji egy olyan kutya tipus ami "nem ugat". Vagyis nagyon ritkan hallatja a hangjat, azt is inkabb oromeben, de nem ugatas jellegu.

Ird be a google-ba, es olvass utana. Azert adok egy linket is. Remelem, ennyiben hozzajarulok, h ravedd anyud egy kutyus tarsra.

[link]

2009. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Basenjit a lehető leginkább nem ajánlanám kezdő kutyásnak!! Nem egy könnyen kezelhető fajta. Ha ismered a malamutot, akkor azokat az ösztönöket szorozd meg tízzel ;o)

(és attól h nem ugat, a vonyítása és jódlizása felettébb idegesítő tud lenni a szomszédoknak)

Tapasztalatból mondom, mivel szerettem volna basenjit (jól ismerek nem egyet :o)), és úgy h kutyakiképzéssel foglalkozok, rá kellett jönnöm, h egy basinjihez nem elég szeretni és érteni a kutyákhoz, ahhoz elkötelezettség kell.

2009. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mire gondoltál, mikor feltetted a kérdést!!!

Szerintem arra, hogy a mopsz nem a jellegzetes ugató hangot adja, hanem úgy szokták jellemezni, hogy inkább "röfög".

tehát, ha ugatna is, ami nem nagyon jellemző rá szerintem, nem nagyon lehetne azt hallani...

Tehát nem úgy ugat, mint mondjuk egy Bolognese! Bár ő sem túl ugatós...:D


Egyébként a társasági kutyák közül is nyugodt szívvel válogathattok, mert ők sem ugatósak.

Nekem egy Bichon Havanesem van, ő sem ugat.

Kivételek: játék, de ki kell provokálni:P, rendőrökre, közúti ellenőrzéskor, tehát azt is ki kell provokálni...:D

2009. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!