Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és szeretném kérni a tapasztaltak tanácsát! Kertes házban lakunk és elég nagy az udvar.

Olyasmi kutyát szeretnék ami nagy vagy közepes testű, könnyen tanítható, gyerekszerető, okos, szófogadó, de ha mégis elviszem a faluba sétálni akkor "féljenek tőle". Sajnos sok olyan ember él itt aki miatt nem mernek kimenni az emberek este az utcára én meg inkább "éjszakai bagoly" vagyok és akkor élek!


2009. febr. 11. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Dobermann! Hálás, okos kutya, és félelmet is kelt!
2009. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, engem egy "gyerekszerető, okos, szófogadó" dobermann harapott meg, combon.. nem volt kellemes. soha nem gondoltam volna, hogy pont ez a kutya harapna meg..

Szerintem van a dobermannál aranyosabb is :)

2009. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Németjuhász, ami még mindig a legjobb fajta szerintem ilyen célra.Rotweiler,dobbermann, kicsit veszélyesebb fajták de attól is függ, hogy miként idomítod.Régebben volt egy gyönyörű németjuhászunk,és "féltek" is tőle,könnyen idomítható és nem tud olyan könnyen veszélyessé válni,mondjuk mint a rotweiler.Ja,és gyerekszerető is:)
2009. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Fontos, hogy tájékozódj! Vegyél kutyákról szóló könyveket! Olvasgasd. Én így kezdtem, mert tömblakásban éltem korábban.

Vannak alapszabályok. Pl.: dobbermann, rotweiler, kuvasz nem való kezdő kutyásnak!

A német juhász univerzális, sok mindenre alkalmas, inteligens kutya.

Itt annyi ismeretre nem tehetsz szert mint a könyvekből, de szivesen segítünk:-)

2009. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is a németjuhászt ajánlom,könnyenn tanitható,hó házőrző és ami fontos NEM FAGY MEG TÉLEN!!!
2009. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A németjuhász jó kutya kezdőkenk, gyerekszerető is, de egyáltalán nem félelmet keltő épp azért mert sokan ismerik a természetét.

A legtöbb kutyát, akit megmérgeztek a környékünkön németjuhász volt, te meg azt mondod, nem laksz valami biztos környéken.

Én a boxert ajánlom. gyerekként kaptuk a fülcibálástól kezdve a farokhúzogatáson át mindent elviselt és még a legjobb barátnőmre is rámorrant mikor játékból (de hirtelen "gonoszságból"), belelökött a hóba.

Mindig észreveszi a rosszakarókat, és hálás, ha engeded póráz nélkül sétálni, ilyenkor nagyon jó kutya...


Persze hajlamos hülyének nézni az embert, és teljes mértékben úgy csinálni, mintha soha nem tanult volna/ evett volna semmit.


Gyönyörű marcona arca van, a németjuhászunkat inkább simogatják kerítésen keresztül.


Szintén ajánlom a marcona képű angol masztiffot, annak még a termete is nagy, a boxer közepes termet.


Ez persze csak az én kutyám jelleme, lehet a többi boxer nem ilyen, de nem hiszem, hogy nagy eltérések lennének.


Én még a rottweilert is ajánlom, szerintem következetes gazdiknak tökéletes, én láttam már olyat, mint a bárány, és mindent megtett a családjáért.


Én nem ajánlom a dobbermant, azt hallottam hajlamos a meghülyülésre, és szintén nem ajánlom a kaukázusit, na az az egyetlen kutya, ami véleményem szerint életveszélyes lehet. Az munkakutya és nem házikedvenc...


Persze lehet, hogy túlzok.

2009. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
....KOMONDOR....!!!!!!
2009. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
bullterrier.Amerikai bulldog. Mindkettő meggyőző fellépésű, és csak nevelés kérdése, hogy mit szólnak a gyerekhez:)
2009. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18.o8! Attól, hogy téged dobi harapott meg, még lehet csodás kutya. Mást meg más hapapott meg... Megértem, hogy ez nagyon rossz.:S De ennyitől nem kell elásni. Az én kutyámat egy roti nyírta ki majdnem, meg német juhászok is egy párszor, meg bullmasztiff... De nekem semmi bajom velük, erről a gazda tehet mindig. Mellesleg a kedves kérdező olyan kutyát akar ami kemény megjelenésű, ha jól értettem. Ajánlom a dobit, bár tényleg nem kezdőknek való...
2009. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
pitbull,amsaff...bulldogok. de azokat nagyon keményen kell fogni és az sem kezdőnek való
2009. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!