Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schnauzereknél trimmelés után...

Schnauzereknél trimmelés után nyírás?

Figyelt kérdés

Utána olvastam, hogy többek között a schnauzer, többek között trimmelhető fajta. Tudom, hogy ez az elhalt aljszőrzet kitépkedését jelenti, és sok helyen írják, hogy a snacikat nem szabad nyírni, csak trimmelni. Felmerült a kérdés, hogy pusztán a trimmeléstől lesz olyan rendezett a külsejük, mint amit a kiállításokon látunk? Logikusnak tűnik, hogy a fedőszőrt meg utána lenyírják géppel, de annyi helyen hangoztatják, hogy nem nyírós, hanem trimmelős fajta, hogy összezavarodtam, hogy a trimmelőkéssel lehet ilyenre alakítani a szőrüket, vagy a felesleges aljszőrzet kitépkedése után még átmennek rajtuk a nyíróval is.

Kicsait kacifántosra sikeredett, ezért bocsi, de már azt sem tudom hol vagyok:)

köszi a válaszokat!


2011. febr. 11. 23:58
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Nem nem nyírják le trimmelés után.

Ha kiállításra csinálnak egy kutyát, akkor trimmelőkés nélkül általában kézzel végzik a trimmelést gumiujjak segítségével.

Azért mondják, hogy nem szabad nyirni, mert ha egy trimmelős kutya le lesz nyírva géppel, akkor romlik a szőr minősége, és lehet, hogy többet nem lehet már trimmelni. Én szoktam csinálni egy snacit, akit valamikor nyírva kértek, és neki mondjuk nagyon jó minőségű a szőre, mert nem puhult el annyira a nyírástól, hogy ne lehessen trimmelni. De van kutya, aki ha egyszer le lett nyírva géppel, akkor többet nem lehet trimmelni.

2011. febr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

megint én :)

Igen, nagyrészt trimmeléssel lesz ilyen a külsejük.

2011. febr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem:)

És akkor ha láttam nagyon bozontos törpesnacit, akkor az a trimmelés hiánya miatt volt ilyen, vagy esetleg keverék lehet?

2011. febr. 12. 11:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!