Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy könnyebb...

Mit csináljak hogy könnyebb legyen az elválása menhelyi kutyusunknak ha dolgozni megyünk?

Figyelt kérdés

Most fogadtam örökbe egy 6 hónap körüli kis tacsi keverék kutyust. Nagyon tündéri egy hétig szabin voltunk vele így a sétánál már jön utánunk nincs baj a kötődéssel első perctől,de most vége a szabinak és csak most jöttem rá hogy nem gyakoroltam vele hogy ha elmegyünk akkor is vissza jövünk. Így ha én elmegyek vagy a párom nagyon sírás vonyítás kaparás minden van.

Ráadásául a szomszéd kutyája még rá is tesz egy lapáttal.

Hogyan szoktassam le hogy érjem el hogy ne sírjon bízzon abba hogy vissza jövünk?


2011. febr. 7. 17:08
 1/9 Ninna ♥ ***** válasza:
68%
Egyszerű a módszer, hatásos, de sokat kell gyakorolni, és nem lehet tőle első perctől változást várni. Lépj ki az ajtón, a kutya ne lásson téged, ha csöndben van, pár mp múlva lépj vissza, kapjon jutalomfalatot. Aztán gyúrj rá az időre, minél később mész hozzá vissza, annál közelebb jártok a végleges sikerhez. Nehezítsd az időt, először fél perc, utána 5 perc, aztán pl. elugorhatsz a boltba, és akkor is jutalomfalat, amikor visszaértél. Fontos: ha a kutya sír, ne kezdjétek el simogatni, nyugtatgatni, mert azzal ezt a nem kívánatos viselkedést erősítitek meg, és lám már meg is van a hiszti, ha a gazdinak is tetszik. Ne foglalkozzatok vele, előbb-utóbb abbahagyja. Ha a nem foglalkozás mellett még alkalmazzátok a jutalomfalatos módszert, még könnyebben elérhetitek a kívánt hatást. Ja, és egy szabályt jó lenne, ha betudnátok tartani. Hazaértek, öt percig nem foglalkoztok a kutyával, és amikor lenyugodott, ti hívjátok oda magatokhoz. Ez erősíti a falkavezér szerepeteket, és ebben az esetben még segíthet is :)
2011. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez oke de addig amig azt erositem benne hogy vissza jovok ne feljen ... addig nem tudom betartani az 5 perces szabalyt...
2011. febr. 7. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig az előttem szóló jót írt, ez a megoldás.
2011. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogyisnem! Ezzel épp azt kommunikálod, hogy a falkavezér jön-megy amikor akar, nincs jelentőssége. Nyugodtan alkalmazd.
2011. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ninna ♥ ***** válasza:
0%

Pedig muszáj az 5 percet betartanod, ezzel azt erősíted a kutyában, hogy a falkavezér mindig, bárhova jöhet-mehet, nincs joga beleszólni abba, hogy mikor mész el, és nem kell miattad aggódni, mert ő ezzel a sírással a falkáját félti.

Ha hazamész, és rögtön a nyakába esel, hogy "megnyugtasd" (amit hozzáteszem csak te hiszel megnyugtatásnak) akkor pont azt erősíted benne, hogy te is nagyon féltél a távollétében, aggódjon csak érted, mert csak vele teljes a falka, nélküle nem tudsz élni..

2011. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én bekapcsolva hagytam a rádiót és működött.Picit sírt aztán elaludt és hallgatta a híreket!
2011. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán inkább fordítva:

hallgatta a híreket és elaludt... ;-)))

2011. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaja igen hallgatta és eleludt!
2011. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Máskor valami szórakoztatóbbat hallgattassatok vele! :-))))
2011. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!