Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie-t szeretnék venni....

Westie-t szeretnék venni. Viszont annyi pénzem nincs hogy törzskönyvvel vegyem a kutyust. Honnan tudom majd megállapítani hogy tényleg fajtiszta e a kutyus?

Figyelt kérdés
A neten nézegettem hirdetéseket, 30-35000 ft-ba kerülnek. Ja és ha esetleg valaki tud Pápa vagy Győr környékén eladó kölyök westie-t, az is jelezzen:)
2011. jan. 11. 00:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszel a rendelkezésedre álló összegből divatkutyát egy szaporítótól.

Azt mondod,normális helyről venni nincs pénzed.Megértelek,csak épp az a gond,hogy ilyen kutyára jó eséllyel a gatyádat rá fogod költeni az állatorvosnál,mert szaporítótól nagyon sok esetben öröklött beteg kutya jön.

Még akkor is,ha ostobaságból szaporítóval van dolgod,akinél látszólag egészséges,jól tartott kutyák vannak.Tudod,ez az a típus,hogy "Bodrikának életében legalább egyszer párosodnia kell,az ismerősök is ezt mondták".

Gondold át,nem érdemesebb-e gyűjteni arra,hogy rendes tenyésztőtől vegyél egészséges kutyát.Nem az 5500 forintos törzskönyvtől drágább nála a kutya,hanem pl.az eü.szűrések és a garancia miatt.

2011. jan. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan. Elégedj meg azzal, hogy olyan, mintha fajtatiszta lenne. Persze az is benne van a pakliban, hogy totál keverék, mert egy 5-6 hetes kiskutyánál (a szaporítók már ilyen fiatalon kiszórják őket) még nem lehet megmondani, hogy mi lesz belőle később. Én inkább azt javaslom, hogy gyűjts még 1-2 évig és vegyél törzskönyvezettet, szűrt szülőktől.


Egy ismerősöm megjárta a westivel. Ő is sajnálta a pénzt a vételárra, 30 ezerért vette egy szaporítótól, és két éves korára már 200.000 felett járt az állatorvosi számla. Olyan allergiás volt a kutya, hogy szenvedés volt számára az élet. Végül 2 évesen nem bírta tovább és elpusztult. Volt nagy sírás, képzelheted. Mennyivel jobban járt volna, ha vár egy kicsit amíg összegyűlik rá a pént és inkább a tenyésztőnek fizet ki 150 ezret, mint az állatorvosnak még többet! Persze ők nem tanultak az esetből és a következő westijüket már csak 20 ezerért vették. (Azóta nem beszéltünk, nem tudom milyen az új kutyájuk.)


Én 5 évig tervezgettem a kutyavásárlást és közben volt időm gyűjteni is, meg átgondolni is. Szerintem megérte várni.

2011. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint azt már leírták itt párszor, nem a tk miatt lesz egy kutya drága, az kb. 6000 Ft.

Azt, hogy fajtAtiszta-e a kölyök, nem fogod tudni megállapítani, de pontosan erre való a törzskönyv. Sokakat vágtak már át azzal, hogy kölyökként egy bizonyos fajtára megszólalásig hasonlító kiskutyát jó pénzért eladtak a hiszékeny vevőnek, és csak később derült ki, hogy köze nincs ahhoz a fajtához, hanem egy "mezei" keverék.

A westie amúgy is egy különösen érzékeny fajta, nagyon nem éri meg szaporítótól venni. Lehet, hogy most megkapod fele vagy harmadannyiért, mint ha egy normális tenyésztőtől vennél, de ennek a többszörösét fogod otthagyni az állatorvosnál különféle kezelésekre. Inkább gyűjts még pár hónapot, hogy garantáltan egészséges kiskutyát tudj venni, vagy fogadj be egy keveréket, az ingyen van.

2011. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

A keverék is lehet szép,és pontosan ugyanúgy tud szeretni,mint a fajtatiszta.És egy sok rosszat megért mentett kutya nagyon hálás lesz Neked.

Később,ha már stabilizálódik az anyagi helyzeted,vehetsz mellé egy normális westie-t is.

2011. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjak aki vesz egy kutyat az megol egy masikat,mert Magyarorszagon rengeteg a gazdira varo kutyus a menhelyeken.Ha korulnezel talalsz egy csomo westie-t a menhelyeken venned sem kell,es nagyon halasak a befogadott kutyusok.
2011. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%
Ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz, akkor még menhelyen is találhatsz fajtatiszta westiet vagy westie jellegű keveréket. A tisztességes tenyésztők is szoktak olcsóbban adni felnőtt kutyát, ha azt az állatot eredetileg nem akarták volna megtartani, csak nem vitték el kölyökként.
2011. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos választ, meg is fogadom őket! Bár egy kicsit elszomorodtam, mert már beleéltem magam, hogy jövőhéten már kiskutyám lesz, de igazatok van! :) jó, hogy kiraktam ezt a kérést, mert ha nem írtatok volna, megvettem volna szaporítótól.
2011. jan. 11. 00:55
 8/12 A kérdező kommentje:
És esetleg abban tudnátok még segíteni, hogy hol van megbízható tenyésztő ahol tudnék westie-t venni? Lehetőleg Pápa vagy Győr környékén? És így tenyésztőnél mennyiért tudom megvenni a kutyust? És melyik iőszakokban vannak kölyök kutyusok? vagy ez így nincs meghatározva hogy mikor kölykeznek? bocsi a sok kérdésért :)
2011. jan. 11. 01:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy sikerült lebeszélni a szaporítós kutyákról. :) Hidd el, sokkal jobban jársz, ha normális helyről veszel kutyust.

Most így hirtelen rákeresve ezt találtam, ami korrektnek tűnik és győri: [link]

Alapjáraton kb. 100000-re számíts, de sok mindentől függ.

2011. jan. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel neked nem kiállítási minőségű kutya kell (bár ki tudja, lehet hogy kifogsz egy gyönyörű példányt és még a kiállítást is megszereted), ezért szerintem első körben leginkább a szülők egészségügyi szűrési eredményeire koncentrálj. Amelyik tenyésztő nem tudja megmutatni a hivatalos orvosi igazolásokat, az felejtős. (Sajnos a westikről semmit sem tudok, úgyhogy fogalmam sincs mire kell őket szűretni.) Menj el egy kiállításra, ahol tudsz beszélgetni tenyésztőkkel és meg tudod nézni a kutyákat. Júniusban Komáromban lesz CACIB, az közel van hozzád: [link] Egy igazi tenyésztő nem csak a kutyák jó tulajdonságait emeli ki, hanem megismerteti veled a negatívumokat is, mert az az érdeke, hogy egy jól felkészült gazdihoz kerüljön a kicsi.


Én úgy csináltam, hogy miután kiválasztottuk az áhított fajtát, mindent elolvastam róla, amit a neten találtam. Eleinte úgy voltam vele, hogy mindegy milyen és nem is láttam különbséget a különböző vérvonalak között. Aztán elmentünk a tenyésztőhöz személyes találkozásra (oda-vissza 600 km) és több mint 3 órán keresztül ment a fejtágítás a kutyákkal kapcsolatban, közben kikérdezett minket is és megmutogatta a kutyáit. Ezután több, mint fél év múlva vettem fel vele megint a kapcsolatot, amikor már úgy láttam, hogy be tudjuk vállalni a kiskutyát. Megbeszéltük, hogy mikor lesz a következő alom, utána még egy közelünkben lévő kiállításra is elmentünk találkozni velük meg egy kicsit kutyázni. Mostmár az én kutyám is felnőtt, de még mindig évent többször találkozunk, főleg kiállítások alkalmával, és olyankor jókat játszanak egymással a kutyák.


Mivel a kutya akár tizensok évig is élhet, ezért pár hónapot nem szabad sajnálni arra, hogy felkészülten válassz és a hátralévő bő évtized örömben teljen a kutyával!


Nem törvényszerű, hogy a tenyésztőtől és szűrt szülőktöl származó kutya teljesen egészséges lesz, mint ahogy szaporítónál is születhet olyan kutya amelyikkel semmi gond sincs. Csak nem mindegy milyenek az arányok és az esélyek. Ezért se szabad elkapkodni a döntést!


Érdemes lenne személyesen felkeresni az előző válaszoló által belinkelt tenyésztőt is, még az is lehet, hogy kialakul köztettek egy kölcsönös szimpátia és akkor nem kell tovább keresned.

2011. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!