Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoygan szedjem ki a kutyám...

Hoygan szedjem ki a kutyám füléböl a fülzsirt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha sok és bűzös akkor beteségre is utalhat,vidd orvoshoz.

Ha normális állagú,mennyiségű akkor lehet kapni állatorvosnál alkoholt amit a fülébe kell cseppenteni,belemaszírozni és így kioldja a zsírt,amit a kutya kiráz.

Semmivel ne nyúlj a fülébe,mert felsértheted.

2011. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
baba olajal átitatott fültisztító pálcikával kell csinálni
2011. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát utolsó akkor neked nagyon nyugodt kutyád lehet, ha engedi, hogy matass a fülében.


Elsővel értek egyet, mi is így csináljuk és ragyog a lógó fülük!

2011. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell kiszedni. Nekünk van két kutyánk, egy évben max egyszer fürdetjük őket, házba belépniük tilos, a fülzsírt kiszedni pedig fölösleges, mert a kutya egy vadállat és a vadonban senki sem fogja kiszedni a fülükből a zsírt, ami hasznos, ugyanis valaminek védenie kell a fület. A mi kutyáink soha sem voltak betegek, nem voltak állatorvosnál sem, csak kölyökkorukban. Akkor kaptak oltást Parvo ellen oszt cső.(a doki azt mondta, hogy kell még emlékeztető oltás havonta. NEM SZABAD!!! CSAK FELESLEEGS PÉNZKIDOBÁS! egy állatorvos barátom mondta ezt.) Amúgy semmibaja nem lesz a fülzsírtól.
2011. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nekem is elég izgága a kutyám ugyhogy maradok az alkoholos modszernél. de mindenkinek a válaszát köszönöm szépen... további szép napot
2011. jan. 8. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen szakemberre bíznám a füle tisztítását, nálunk a közeli kutyakozmetikus kb 500 forintért fénylőre pucolja a fülét kb 10 perc alatt :) Állatorvosnál ne csináltasd, nagyon drágán csinálja, a kutyakozmetikákban sokkal olcsóbban megcsinálják. Nekünk német juhászkutyánk van, és kb. félévente ki szoktuk tisztíttatni a fülét, és kérünk egy fürdetést is.
2011. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan van, amit a fülébe kell csepegtetni, és belemasszírozni, majd ő kirázza. De szoktam vattakorongra önteni egy kicsit, és azzal szépen áttörölgetem a fülét. Spániel, szóval figyelni kell a fülére, de mindig nagyon szép.
2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nyald ki!
2011. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!