Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Illatos útra lehet vinni...

Az Illatos útra lehet vinni adományokat (pl. száraztápot) vagy nem fogadnak ilyesmit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Az illatos út nem menhely, hanem sintértelep, ott nem igazán maradnak sokáig az állatok...Bár kajára mindig szükség van, de én a helyedben inkább menhelynek adnám az adományt...mégiscsak többet tesznek az állatokért.
2011. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, de nem az embereknek adományozok, hanem az állatoknak. Így nekem édes mindegy, hogy mennyivel kedvesebbek a menhelyi dolgozók vagy mennyivel tesznek többet az állatokért.
2011. jan. 4. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Természetesen nagyon szívesen fogadnak minden olyan dolgot, ami a kutyusok ellátását elősegíti.

Nézd meg a honlapot, inkább ott szerezz be információt, mert úgy látom itt sok butasággal hitegetnek.

(Mi például gyógyszereket adtunk nekik.)

Itt a link.

[link]

2011. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A telep (a közhiedelemmel ellentétben) nem menhely. A befogott állatokat - remélve, hogy eredeti gazdája rátalál - a befogástól számított 14 napon át a Telep csak az állat eredeti gazdájának adhatja ki. Ha ez idő alatt sem kerül elő eredeti gazdája, majd nem akad új örökbefogadója, az állat az időről-időre fellépő helyhiány esetén elaltatható. A leadott állatokat a telep nem köteles két hétig tartani, de ez nem jelenti azt, hogy mindenáron kioltják az állat életét. A telep kénytelen elaltatni állatokat, tekintve, hogy a mindenkori létszám gyakorta meghaladja a rendelkezésre álló férőhelyek számát.


2 hétnél tovább egy állat sem marad ott....sztem is inkább vmi olyan menhelynek add ahol nem ölik meg a kutyákat

2011. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Persze, szerintem mindenhol szívesen fogadnak bármilyen adományt.
2011. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
"A táblázatban szereplő, az elvihetőségre vonatkozó dátum nem azt jelenti, hogy azon a napon az állat életét kioltják, hanem azt jelenti, hogy letelt a 14 nap várakozási idő, így attól a naptól kezdve bárki örökbe fogadhatja az állatot, nem csak az eredeti gazdája viheti ki."- részlet az oldalon leírtakról.
2011. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A leadott állatokat a telep nem köteles két hétig tartani, de ez nem jelenti azt, hogy mindenáron kioltják az állat életét.

magyarul még előtte is kiolthatják....

2011. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Második!


Képzeld, megnéztem, mert pár hete 9 kutyának kellett új helyet találnom, és többek között őket is felhívtam...Egyrészt bunkók voltak, másrészt közölték, h mivel a két nagyot önként adjuk le, 48 órán belül elaltatják őket, ha addig senkinek nem kell. a kicsikre is 2 hetet mondtak, ráadásul kutyánként 15000 Ft-ot akarlak legombolni rólam az eltartásukért.

Ilyennek én nem adok adományt. Menhelyen ugyanennyi pénzért oltások, ivartalanítás, és chip jár a kutyának. az illatoson meg méreg...

2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon érdekes.

Tavaly mi is leadtunk egy kis termetű kutyát, amit találtunk, teljesen korrektek voltak.

Hetekig fent volt a honlapukon az örökbe fogadható kutyák között.

Pár száz forintot kellett fizetni csak.

Úgyhogy akkor nem tudom te kivel beszéltél...

2011. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tavaly óta sokminden változhatott...december elején beszéltem velük...egyrészt elhordtak mindennek, hogyminek van kutyám, ha nem ivaralanítom, meg ki akarom rakni...aztán kaptam azért is, mert mi az, h chip nélkül vannak a kutyák, meg még sorolhatnám...ott kezdődik a dolog, h nekem semmi közöm nem volt a kutyákhoz azon kívül, h szeretem őket, és nem akartam, h megöljék őket olyanért, amiről nem tehetnek, mert az igazi gazdájuk mindenre költ, csak arra nem amire kéne. Egyébként anyum munkahelyén voltak őrkutyák, és mindnek sikerült helyet találni, egyik sem került menhelyre.
2011. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!